Wpis z mikrobloga

To będzie #niepopularnaopinia ale nie dbam o to czy kogoś znów dupa zaboli XD

Od miesiąca jestem na diecie wegańskiej. Przeszłam na nią nie tylko ze względów etycznych, ale głównie zdrowotnych. Miałam duże problemy z cerą, dermatolodzy nie proponowali nic skutecznego, no może oprócz retinoidów. A nie mogę ich brać ze względu na inne problemy zdrowotne.

Minął miesiąc i mam najładniejszą cerę od wielu lat. Właściwe po tygodniu już było lepiej. Pewnie jest to kwestia produktów mlecznych, których spozywalam sporo. Wcześniej i tak jadłam bardzo mało mięsa więc nie zrobiło mi to różnicy.

Jeśli nawet będę musiała do końca życia suplementowac b12 i inne rzeczy jeśli będzie taka potrzeba - warto ()

#rozowepaski #weganizm #dieta
  • 23
@ifenix Ja akurat nikomu w tym wątku nic nie zarzucam. Jednakowoż w tym przypadku weganie lubią tworzyć wokół siebie mity, jakoby prócz moralnych plusów, otrzymaliby specjalne korzyści, wręcz niematerialne moce. To myślenie jest popularne wśród ludzi, którzy nie mają własnego rozumu, a jednocześnie nie chcą wyjść na frajerów do tego stopnia, że sami się oszukują.
@bluberr: pamietaj aby sie nie wciagnac w low fat. weganizm jak sie bardzo postarasz to moze byc zdrowy (ale potrzebne jest do tego sporo wiedzy), duzo ale naparwde poczytaj wczesniej (nie mowie tutaj o propagandowych weganskich portalach gdzie jest ogromna ilosc bzdur). suplementowav trzeba bedzie troche wiecej niz b12, i pamietaj o jakosci i formie suplementow, nawet b12 powinno byc w formie methylocobalamin a nie cyanobolamabin.
Na koniec dodam abys poczytala
@JohnnySack dobrego? W sensie teraz jakie jem rzeczy?
Dziennie wychodzi mi 10-15 zł. Z tym że jako dziewczyna mniej jem pewnie :p No i teraz się biorę za sport więc dojdą odżywki bialkowe więc też dojdzie z 1-2 zł dziennie