Wpis z mikrobloga

Ok przeszedłem Andromede.
Ze wszystkimi zadaniami pobocznymi zajęło mi to 120 godzin czyli dużo więcej od Widdzmina 3.
Niejednokrotnie się rozwodziłem jaka ta gra nie jest wybitna dlatego zaoszczędzę wam czasu i wymienię zalety i wady:

Zalety:
+ Grafika. Dużo przyjemniejsza i dopracowana niż Wiedzmin 3 downgrade. Niektóre widoki zapierają dech w piersiach.
+ fabuła. Zdecydowanie najmocniejszy punkt gry.
Jest strasznie nieprzewidywalna i zróżnicowana. Nie jak w Wiedzminie idziesz od wioski do wioski, jakas nudna otoczka i finalny potwór do ubicia.
+ muzyka. To też bardzo mocna strona tej gry. Grając w Wiedźmina 3 muzyka po kilkunastu godzinach gry zaczynała irytowac.
Tu jest odwrotnie. Dźwięki tworzą taki żywiołowy klimat sci fi że do nawet piszac te recenzje mam w nowej karcie soundtrack włączony.
+ gameplay. Gra jest najprościej rzecz ujmując przyjemna w odbiorze. Nie ma jak w Wiedźminie skakania na lewo i prawo niczym małpa na wybiegu, tutaj liczy się refleks i taktyka.
+ postacie. Świetnie napisane.
Człowiek naprawde się z nimi zżywa, zsczyna się o nich martwić, a przy śmierci pewnej osoby uroniłem łzę. Tutaj nie będę porównywał z Wiedźminem, bo tam mnie 70% postaci #!$%@?ło.
+ rpg. Wysłuchali rady fanów i powrócili do podobnego stylu co w pierwszej części. Wiedźmin 3 zdeklasowany ponownie.
+ wciągający świat. Zwiedzając te wszystkie planety chłonąłem wszelkie ciekawostki z nimi związane. W Wiedźminie 3 przyjeżdzam do 8 wioski, która wygląda tak samo jak 7 poprzednich i tylko czekam aż napomkną o potworze do ubicia bo cała otoczka jest tak mdła, że podchodziłem do tej gry 2 razy.
+ dialogi. Cd project mógłby się uczyć. W wiedźminie poza głównym wątkiem połowe pobocznych dialogów przewijałem, bo mnie nudzila.

Wady:
- animacje. Są drętwe to fakt. W Wiedźminie mi się podobało, że tekst jaki wypowiadały dane postacie współigrał z ruchem ust.
Choć nie jest to zaleta samej gry, a polskiego wydawcy.

W skali korporaciona oceniam tę grę na 9.5/10. Najlepsza gra ostatniej dekady.
I nie myślcie, że rzucam dychami na lewo i prawo, bo w ciągu ostatnich 5 lat 9/10 otrzymał jedynie Skyrim.
Dla ciekawskich Wiedźmina 3 oceniłem na 7/10 co jest niezłym wynikiem porównując, z Wiedźminem 2 6/10 i Wiedźminem 1 3/10 (porażka całkowita).

#andromeda #masseffect #wiedzmin #wiedzmin2 #wiedzmin3 #thewitcher #gry #recenzja
  • 8