Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace
Przyszedł czas decyzji by zamówić części. Oryginalnie nowy komputer miał opierać się na i5 7600k, ale spasowałem, bo wyskoczyła mi wymiana rozrządu i zakup letnich opon w aucie, prawie 2k w plecy :/

Więc przejściowo stawiam na G4560 do czasu przypływu gotówki na zakup mocnej i-piątki. Koniecznym wymogiem dla mnie był dysk SSD m.2 na system i talerzowiec na dane. Do tego obudowa z oknem, bo tak. Jeśli chodzi o gry to parcia na ultra i AAx8 nie mam, zadowala mnie płynność w średnich-wysokich.

Budżet 2,5k i ani złotówki więcej. Zbudowałem dwa zestawy w oparciu o popularny konfigurator, aczkolwiek części będę brał z dwóch różnych źródeł by zmieścić się w kwocie. Teraz tylko mam dylemat...

Czy za te 2,5k lepiej brać zestaw z RX470 i 8GB ram czy 1050ti oraz 16GB ram? Na jakim konfigu gry będą lepiej śmigać, w planach Wiesiek, Xcom2, GtaV, Elite Dangerous. Pojawiają się komentarze, że pentium nie ma powera by w pełni wykorzystać rx'a/ Naczytałem się tyle tych opinii, że już skołowaciałem..

http://imgur.com/yeVyaWx zestaw 1
http://imgur.com/Ioemj7k zestaw 2

___Komponenty bazowe / wariacje w obrębie ramu i grafiki
G4560 249zł
MSI B250 Mortar / Gigabyte b250 d3h 359zł
Antec VP500 500W 169zł
Obudowa SPC RG2W 169zł
SSD transcend M2 2280 128GB 259zł
HDD Toshiba P300 209 zł

Ps
chyba, że jakiś spec mi zaproponuje zestaw z i5, markowym zasilaczem, ssd i akceptowalną grafiką w kwocie 2,5k...

Co brać za 2,5k

  • g4560 8gb rx470 67.6% (25)
  • g4560 16gb 1050ti 32.4% (12)

Oddanych głosów: 37

  • 10
@Sorkvild:
Ja bym zrobił tak, że jak masz plan kupować 7600k to bym kupił ewentualnie pentiuma, 16 giga i poczekał aż będę mieć hajs na dobrą grafikę, bo RX470 przy tym procku to mocne gówno.
Aha, i jeśli chcesz kupować 7600k to musisz zmienić płytę na Z170/Z270.
Ew. poszukaj RX480 asusa powinieneś złapać go w dobrej cenie chyba za 850zł jeszcze gdzieś był.
@Sorkvild: pod żadnym pozorem nie kupuj radeona pod ten procek bo narzut sterowników radka na procesor da o sobie znać. Chyba że zamierzasz wymienić procesor za miesiąc/ max dwa to możesz jakoś przeboleć z radeonem i pentiumem.
@Desann: Z tym narzutem to już demonizowanie. Poniższy test na yt jaki wczoraj znalazłem pokazuje, że ten build się sprawdza, a ewentualne obniżenie jakości niweluje problemy wynikające z gier bardziej angażujących procesor. Mało tego, RX470 zawsze prowadzi o 5-10 klatek, a w grach wykorzystujących dx12 i vulkan to właściwie deklasuje. Wybieram RX'a, a pod koniec roku przesiadam się na i5. Karta będzie jak znalazł.

inne testy rx470 1050ti / g4560
https://www.youtube.com/results?search_query=1050ti+vs+rx470+g4560
@Desann: Tu jest konkretny test 15 gier pod tym kątem. Generalnie RX wypada lepiej, ale są gry gdzie mogą być spadki płynności, z tym że ci testerzy walą ustawienia na maxa. Ja cienie i refleksy ścinam do low, bo to jest spore obciążenie, z kolei za detalami ultra i aax8 nie szaleję. Pisałem też do autora tych testów i odpisał mi, że osobiście wybrałby G + RX, gdyż poza testami też