Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam drobny problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Miałem na kompie zainstalowaną starą wersję node.js (z repo v.0.1x), która mimo iż była przestarzała to działała. Ostatnio chciałem zaktualizować do najnowszej wersji i tu pojawia się problem. Po instalacji gdy wpiszę:
nodejs -v, node -v lub npm -v
Wyświetla mi "Błędna instrukcja". Po wpisaniu komendy which npm/node/nodejs pokazuje mi "/usr/bin/xxx".
Z kolei gdy na lapku instalowałem node.js po raz pierwszy (zaraz po tym jak na kompie przestał mi działać), to wszystko jest w porządku, działa normalnie, a which pokazuje "/usr/local/bin/xxx"
Jest jakieś proste rozwiazanie, w którym nie namieszam z plikami? Co kombinowałem, to ciągle to samo. Systemy na obu komputerach to linux mint.
#nodejs #javascript #linux
  • 5
"po instalacji" znaczy jak? z paczki instalowane (rpm, deb?) czy ze "zrodel" ? jesli binarka jest w "/usr/local/bin/" to przewaznie zostala zainstalowana "manualnie" (np ze zrodel)
@belkotgit: Binarka poprzez curl + link_do.tar.xz a potem sudo tar -C /usr/local --strip-components 1 -xf paczka.tar.xz
Próbowałem nawet wywalić wszystko (w tym kilkanaście uszkodzonych powiązań, które się pojawiły), ale mam wrażenie że gdzieś się coś skopało i ciągle mam to samo.
@rbielawski: Jedno podejście z tym miałem i nie zadziałało, nie wiem czy to nie było przez naprawdę starą wersję nodejs/npm, którą miałem
@larvaexotech: nvm próbowałem, zainstalowałem poprawnie i