Wpis z mikrobloga

Hej angielskie świry, potrzebuje pomocy przy tłumaczeniu streszczenia artykułu. Wklejam wersję PL oraz efekt mojego tłumaczenia, fajnie by było gdyby ktoś kogo angielski bangla bardziej od mojego rzucił okiem na to jak bardzo spartaczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Celem artykułu jest przedstawienie koncepcji zintegrowanego systemu transportu w Polsce z naciskiem na gałąź transportu kolejowego. Ukazane zostaną plany, jak i ich dotychczasowa realizacja przez pomysłodawców projektu oraz inne wyznaczone organy. W artykule wskazano również istotę założonych celów przez realizatorów owej koncepcji oraz powody ich umieszczenia w programie strategii rozwoju transportu. Zastosowano następujące metody badawcze: analiza literatury przedmiotu, analiza dokumentów oficjalnych.

Purpose of article is presentation a concept of Integrated Transportation System in Poland with focus on a railway transport. The article shows plans, as well as their foregoing realization by the project originators and another included organs. Indicated also essence of established purposes by originators this concept and reasons for this step in Strategy of Transportation Development. Complied following experimental methods: source literatures analysis, official document analysis.

#angielski #lingwistyka #angielskizwykopem
  • 7
@Klosa: o to, że właśnie w taki sposób psuje się rynek łumaczeń, bo przecież co to takiego przetłumaczyć parę linijek, czy stron.

Nie zrozum mnie źle - jeśli ktoś Ci zechce pomóc, to super. Tylko żebyś miał świadomość, że na rynku musiałbyś za tę usługę zapłacić.

To jak z fryzjerstwem - możesz sam sobie obciąć włosy, możesz poprosić kuzynkę, ale idąc do profesjonalisty wiesz, że będziesz musiał zapłacić. Tłumaczy traktuje się
@katera: ale ja to przetłumaczyłem, chodziło mi o drobną pomoc w stylu co mógłbym poprawić, liczyłem na to, że wypok to taka społeczność, gdzie w drobnych sprawach można liczyć na pomoc, bo sam jak mogę to pomagam ;) Zrozumiałbym gdybym wrzucił sam tekst po polsku i hasło w stylu "przetłumacz mi ktoś" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co dopiero mają powiedzieć prawnicy na forumprawne czy trenerzy personalni na
@Klosa: dlatego Ci napisałam wcześniej, że za proofreading (korektę) też się płaci zwykle ;)

Szanuję za próbę, a nie pójście na łatwiznę, ale nie ukrywam, że zmian będzie sporo :)

Co dopiero mają powiedzieć prawnicy na forumprawne czy trenerzy personalni na # silownia


To wybór każdego, czy ma czas i ochotę pomagać za darmo, czy nie. Tylko pamiętaj, że jak ktoś pisze, że jest prawnikiem, to nie zawsze należy wierzyć ;)