Wpis z mikrobloga

Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktykom Świadków Jehowy.

Świadkowie Jehowy próbują zaklinać rzeczywistość i już wypisują że manifestacja (więcej info o co chodzi) się nie udała, że nikt nie przyszedł albo że organizatorzy opłacili statystów. Śmiesznie się to czyta, to taki ból dupy w czystej postaci gdy argumenty się kończą, wtedy trzeba zacząć wymyślać niestworzone historie i rzucać wyzwiskami. Prawda jest taka, że wygląda na to, że wszystko udało się tak jak tego chcieli organizatorzy. Poniżej wrzucam relację jednego z obecnych:

Manifestacja moim zdaniem całkowicie się udała, wszystko wyszło dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Frekwencja dopisała bardziej niż się tego spodziewaliśmy - na Facebooku zgłosiło chęć udziału ok. 30 osób, a przyjechało około 60 byłych Świadków Jehowy, osób pokrzywdzonych przez organizację i ogólnie zainteresowanych tematem sekt, a dodatkowo sporo osób postronnych które przyszły dzięki reklamom w radio/na lawecie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele osób, ale trzeba wziąć tu pod uwagę specyfikę problemu - większość osób która chciałaby wziąć udział nie mogła tego zrobić, bo z różnych powodów nadal przebywa w organizacji i gdyby pokazali twarz to mogłoby się to skończyć linczem ze strony "współbraci".

Zatrzymywało się sporo przechodniów, niektórzy żeby posłuchać przemówień, inni żeby porozmawiać z uczestnikami, jeszcze inni podchodzili do stojaka i brali ulotki czy książki. Były obecne również media - Gazeta Wrocławska, Echo24 i TVP3 Wrocław, poproszono nas o powiedzenie parę słów do mikrofonu na temat akcji. Z rzeczy, które udało nam się znaleźć do tej pory:


Reportaż TVP3: https://drive.google.com/open?id=0BwOfAQV6kfC8ejB3REZNb1Q2VWs

Artykuł na stronie TVP3: https://wroclaw.tvp.pl/29666383/byli-swiadkowie-jehowy-przerywaja-milczenie

Gazeta Wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/protest-przeciwko-swiadkom-jehowy-zdjecia,11921260/

Kilka osób wystąpiło z krótkimi przemówieniami. Alek powiedział parę słów o ostracyzmie i hierarchii w zborach, ja opowiedziałem o problemie pedofilii i jej tuszowania przez ŚJ, Piotr Andryszczak powiedział o fałszywych proroctwach pokazując przy okazji oryginalne publikacje sprzed lat, które je zawierały, Agata Szudzik wspomniała krótko o tym jak traktuje się w zborach kobiety. Było jeszcze kilka innych, ale niestety nie słyszałem wszystkich bo akurat byłem przepytywany przez radio i telewizję. W tym czasie kilka osób chodziło po całym rynku i wręczało ludziom ulotki z akcji.

Po akcji na rynku część z nas przeniosła się pod Salę Królestwa przy ul. Reymonta, gdzie najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod salą, a potem ustawiliśmy się z transparentami i bannerami wzdłuż chodnika. Dwóch Świadków Jehowy przyszło i byli zdziwieni, że nie ma zebrania (chyba nie dostali informacji), gdy nas zobaczyli i usłyszeli że zebranie odwołane, to bez słowa wrócili skąd przyszli. Przez te ok. 20 minut jak staliśmy minęło nas mnóstwo samochodów (bo byliśmy zwróceni w stronę ulicy), nie przesadzę jeśli stwierdzę, że niemal wszyscy kierowcy i pasażerowie czytali to co mieliśmy napisane na transparentach. Oczywiście w tym czasie jeździła też laweta z reklamą.

Obawialiśmy się trochę, że mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne sytuacje, zarówno ze strony Świadków Jehowy, jak i ze strony uczestników manifestacji których mogły ponieść emocje. Nic jednak takiego się nie stało - protest przebiegł godnie, pokojowo, w miłej atmosferze. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni i już teraz zapowiadamy, że to nie nasze ostatnie słowo i za jakiś czas będziemy chcieli powtórzyć protest w innych miastach :).


Na dniach ma się ukazać kilkunastominutowy reportaż filmowy z manifestacji, jak tylko zostanie opublikowany to wrzucę go na Wykop. Poniżej foto z końcowej akcji pod salą Świadków Jehowy na której była już tylko mała część protestujących. Więcej fot tutaj: http://piotrandryszczak.pl/manifestacja-wroclaw-26-marca-2017.html

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #wroclaw #religia #protest
ohmyjw - Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktyk...

źródło: comment_x4DmjQBOKLSpObE6GFXrr8OoY6TbNV0L.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
Ci statrsi zboru, którzy dopuścili się tuszowania tego typu NADUŻYĆ na szczeblu LOKALNYM, z pominięciem WYTYCZNYCH Ciała Kierowniczego, TO JEŁOPY I PRZESTĘPCY, którzy powinni ponieść załużoną karę - innymi słowy powinni trafić do więzienia i pracować na odszkodowania dla pokrzywdzonych. Teraz się rozumiemy? Natomiast zeznania tego człowieka BUDZĄ U MNIE GNIEW i ODRAZĘ! Konkretnie chodzi mi o tego łotra na zdjęciu. Teraz sprawa jest jasna?
bioslawek - Ci statrsi zboru, którzy dopuścili się tuszowania tego typu NADUŻYĆ na sz...

źródło: comment_bQKsG6bD1T7Uz9oiGCc31489FAUDhhuD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bioslawek: Miło, że chociaż w jednej sprawie się zgadzamy. Szkoda tylko, że przy okazji usunąłeś moją odpowiedź na Twój powyższy komentarz, która najwyraźniej była dla Ciebie niewygodna, a potem mnie zablokowałeś, żebym już więcej odpowiedzieć nie mógł. Metody iście świadkowskie, gratuluję, na pewno szybko awansujesz w strukturach swojej ukochanej organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@kerelef: i co, ulżyło Ci? Wybrałeś jedno zdjęcie na którym było nas najmniej (na rynku było nas ponad 60 osób, a momentami dochodziło do setki), żeby udowodnić swoją tezę, nakreśliłeś po nim w Paincie i misja spełniona, organizacja obroniona. Brawo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Powiedz Waszemu rzecznikowi prasowemu, żeby brał z Ciebie przykład, bo on nawet nie raczył skomentować protestu gdy został o to poproszony przez
  • Odpowiedz
@kerelef: Żenujący jest fakt, że tak Cię dupa piecze z powodu tej manifestacji, że pomimo że wpis już dawno zniknął z gorących Ty nadal tu siedzisz i przerabiasz nasze zdjęcia w Paincie. Wyjdź może lepiej na zewnątrz, przewietrz się i wróć jak ochłoniesz.
  • Odpowiedz
  • 1
@kerelef: zgodnie z Twoim ostatnim komentarzem nie mam zamiaru Ci odpowiadać, bo odpowiedzi na Twoje twierdzenia już padły tutaj wiele razy, ale Ty jesteś tak zaślepiony w swoim fanatyzmie że ich nie widzisz i nie potrafisz napisać jednego komentarza bez użycia wyzwisk. Życzę Ci z całego serca żebyś się kiedyś wybudził z indoktrynacji.
  • Odpowiedz
@kerelef nie rozumiem skąd u Ciebie tyle złości. Skoro osoby które protestowały, nie miały racji, dlaczego nie używasz logicznych kontrargumentów. Bóg jest miłością, a Ty jak podejrzewam masz się za jego świadka. Hmm... Jeżeli tak jest, to Twój Bóg jest Bogiem pychy i buty.
  • Odpowiedz
@kerelef: Przedwczoraj na youtube wyskoczył mi filmik, na którym wykluczony zięć przeprowadza wywiad z wykluczoną teściową, która się odłączyła, ponieważ wykluczyli jej syna. Choćby człowiek chciał się do tego wszystkiego odnieść i zająć stanowisko, to nie ma takiej możliwości, ponieważ tego typu wywiady są pozbawione jakichkolwiek treści poznawczych. Zero konkretów! Tego typu pokazówki przypominają mi wykłady "doktora" Zięby, który nie mając żadnego wykształcenia medycznego uważa się za mądrzejszego od wszystkich naukowców na świecie i za każdym razem, żeby coś uzasadnić odsyła do swoich książek, gdzie tego uzasadnienia nie ma :) Niedługo zamieszczę na wykopie terkst na jego temat.

Swego czasu przesłuchałem kilka podstępnie zrobionych nagrań z wizyt pasterskich, czy z rozmów telefonicznych. Jedno, co się rzuca w oczy (czy raczej w uszy), to to, że wielu exŚwiadków Jehowy czasami po dziesięciu latach służby, nie ma na swoim koncie elementarnej wiedzy biblijnej. Najbardziej rozbawił mnie dialog dwóch starszych zboru (ojca i syna) z jakimś owładniętym wątpliwościami współwyznawcą. Gość twierdził, że Jezus nie stał się POMAZAŃCEM w chwili POMAZANIA podczas chrztu, tylko zaraz po narodzeniu, ponieważ anioł powiedział do pasterzy "Mesjasz wam się narodził". Ci dwaj Świadkowie Jehowy przez około godzinę usiłowali wyjaśnić temu człowiekowi, że Jeszu (jak nazywał Jezusa) nie mógł być POMAZAŃCEM (NAMASZCZONYM, MESJASZEM) bez NAMASZCZENIA, POMAZANIA, co też miało miejsce w chwili chrztu. Kiedy w końcu przyparli chłopaka do muru, jak pchła skoczył na inny temat.

W sumie wysłuchałem dziesiątki tasiemcowych monologów, przeczytałem też różne wydania "Kryzysu sumienia" i niejednokrotnie na ten temat dyskutowałem na różnych grupach. Oto fragment jednej z
  • Odpowiedz
@kerelef: Jak już przy „Kryzysie sumienia”, to sprawa rzekomego łapuwkarstwa w Meksyku definitywnie upadła. Szkoda, że ten artykuł ukazał się dopiero po tym, jak „Kryzys sumienia” narobił tyle szkody przez te wszystkie lata. Chodzi konkretnie o kultowy rozdział tej książki „Dwojakie normy”, którego treść Rajmund Franz wypełnił właśnie przedykładami z Malawii i Meksyku. Zestawiając te dwa prezykłady Rajmund Franz popełnił dobrze zdefiniowany błąd logiczny: FALSE ANALOGY, polega on na próbie dowodzenia na podstawie fałszywej analogii:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2016363#h=2

„Co pomoże chrześcijaninowi ustalić, czy byłoby stosowne wręczenie prezentu urzędnikowi
  • Odpowiedz
Szkoda tylko, że przy okazji usunąłeś moją odpowiedź na Twój powyższy komentarz,


@ohmyjw: to czemu nie odpowiesz tutaj?
Przecież założyłeś ten post więc nikt nie usunie.

Odpowiedz na to,
  • Odpowiedz
@gusun: Napisałem długi post, którego nie skopiowałem, bo nie sądziłem że pan Biosławek posunie się do cenzurowania niewygodnych mu odpowiedzi. Moja odpowiedź sprowadzała się do faktu, że pan Biosławek zwyczajnie manipuluje faktami na temat liczby ofiar pedofilii wśród Świadków Jehowy (podając liczbę 137 ofiar), które zostały odkryte przez Komisję Królewską powołując się na dane z września 2015 roku, podczas gdy na drugim posiedzeniu komisji w bieżącym miesiącu liczba 1006 pedofili
  • Odpowiedz
@gusun: Swoją drogą idąc jego metodami powinienem usunąć jego dwa powyższe komentarze, które w żaden sposób nie odnoszą się do tematu mojego głównego postu, czyli manifestacji, a drugi z nich jest praktycznie wklejką ze biblioteki jw.org. Ale do tego poziomu się nie zniżę.
  • Odpowiedz
Co do mojego komentarza dotyczącego twierdzenia, że Świadkowie Jehowy są sektą to co więcej mam na ten temat napisać? KAŻDA sekta będzie zaprzeczać, że jest sektą. A w więzieniach siedzą sami niewinni według nich samych. Liczą się dowody i fakty. A fakty są takie, że działalność Świadków Jehowy wpisuje się niemal idealnie w model BITE Hassana dotyczący destrukcyjnych sekt. Trzeba przy tym przyznać, że Steven Hassan nigdy Świadkiem Jehowy nie był, a
  • Odpowiedz
ale takie cechy można znaleźć w większości grup


@gusun: W których konkretnie? Ani kościół katolicki, ani prawosławny, ani wiele odłamów protestanckich jako całość nie pasują do tego modelu. Wewnątrz tych religii bywają struktury, które już są bardziej wątpliwe ale każdą należałoby rozpatrywać osobno wg powyższego modelu. Pasują natomiast np. między innymi wyżej wymienieni przeze mnie Mooniści, Scjentolodzy, Mormoni jak i właśnie Świadkowie Jejowy.

Może za jakiś czas napiszę dłuższy post
  • Odpowiedz
A Izrael za czasów Mojżesza, apostołowie za czasów Jezusa też byli sektą?


Izrael za czasów Mojżesza to było państwo, nie religia, więc definicja sekty nijak tu się ma. Dodatkowo w państwie tym istniał praktycznie jeden system religijny, bo Bóg w tamtym czasie dość konkretnie nie znosił sprzeciwu. Trudno rozpatrywać i oceniać tamte czasy w porównaniu do naszych, w których Bóg nie ingeruje w żaden sposób w życie ludzi.

Co do czasów Jezusa
  • Odpowiedz