Wpis z mikrobloga

Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktykom Świadków Jehowy.

Świadkowie Jehowy próbują zaklinać rzeczywistość i już wypisują że manifestacja (więcej info o co chodzi) się nie udała, że nikt nie przyszedł albo że organizatorzy opłacili statystów. Śmiesznie się to czyta, to taki ból dupy w czystej postaci gdy argumenty się kończą, wtedy trzeba zacząć wymyślać niestworzone historie i rzucać wyzwiskami. Prawda jest taka, że wygląda na to, że wszystko udało się tak jak tego chcieli organizatorzy. Poniżej wrzucam relację jednego z obecnych:

Manifestacja moim zdaniem całkowicie się udała, wszystko wyszło dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Frekwencja dopisała bardziej niż się tego spodziewaliśmy - na Facebooku zgłosiło chęć udziału ok. 30 osób, a przyjechało około 60 byłych Świadków Jehowy, osób pokrzywdzonych przez organizację i ogólnie zainteresowanych tematem sekt, a dodatkowo sporo osób postronnych które przyszły dzięki reklamom w radio/na lawecie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele osób, ale trzeba wziąć tu pod uwagę specyfikę problemu - większość osób która chciałaby wziąć udział nie mogła tego zrobić, bo z różnych powodów nadal przebywa w organizacji i gdyby pokazali twarz to mogłoby się to skończyć linczem ze strony "współbraci".

Zatrzymywało się sporo przechodniów, niektórzy żeby posłuchać przemówień, inni żeby porozmawiać z uczestnikami, jeszcze inni podchodzili do stojaka i brali ulotki czy książki. Były obecne również media - Gazeta Wrocławska, Echo24 i TVP3 Wrocław, poproszono nas o powiedzenie parę słów do mikrofonu na temat akcji. Z rzeczy, które udało nam się znaleźć do tej pory:


Reportaż TVP3: https://drive.google.com/open?id=0BwOfAQV6kfC8ejB3REZNb1Q2VWs

Artykuł na stronie TVP3: https://wroclaw.tvp.pl/29666383/byli-swiadkowie-jehowy-przerywaja-milczenie

Gazeta Wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/protest-przeciwko-swiadkom-jehowy-zdjecia,11921260/

Kilka osób wystąpiło z krótkimi przemówieniami. Alek powiedział parę słów o ostracyzmie i hierarchii w zborach, ja opowiedziałem o problemie pedofilii i jej tuszowania przez ŚJ, Piotr Andryszczak powiedział o fałszywych proroctwach pokazując przy okazji oryginalne publikacje sprzed lat, które je zawierały, Agata Szudzik wspomniała krótko o tym jak traktuje się w zborach kobiety. Było jeszcze kilka innych, ale niestety nie słyszałem wszystkich bo akurat byłem przepytywany przez radio i telewizję. W tym czasie kilka osób chodziło po całym rynku i wręczało ludziom ulotki z akcji.

Po akcji na rynku część z nas przeniosła się pod Salę Królestwa przy ul. Reymonta, gdzie najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod salą, a potem ustawiliśmy się z transparentami i bannerami wzdłuż chodnika. Dwóch Świadków Jehowy przyszło i byli zdziwieni, że nie ma zebrania (chyba nie dostali informacji), gdy nas zobaczyli i usłyszeli że zebranie odwołane, to bez słowa wrócili skąd przyszli. Przez te ok. 20 minut jak staliśmy minęło nas mnóstwo samochodów (bo byliśmy zwróceni w stronę ulicy), nie przesadzę jeśli stwierdzę, że niemal wszyscy kierowcy i pasażerowie czytali to co mieliśmy napisane na transparentach. Oczywiście w tym czasie jeździła też laweta z reklamą.

Obawialiśmy się trochę, że mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne sytuacje, zarówno ze strony Świadków Jehowy, jak i ze strony uczestników manifestacji których mogły ponieść emocje. Nic jednak takiego się nie stało - protest przebiegł godnie, pokojowo, w miłej atmosferze. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni i już teraz zapowiadamy, że to nie nasze ostatnie słowo i za jakiś czas będziemy chcieli powtórzyć protest w innych miastach :).


Na dniach ma się ukazać kilkunastominutowy reportaż filmowy z manifestacji, jak tylko zostanie opublikowany to wrzucę go na Wykop. Poniżej foto z końcowej akcji pod salą Świadków Jehowy na której była już tylko mała część protestujących. Więcej fot tutaj: http://piotrandryszczak.pl/manifestacja-wroclaw-26-marca-2017.html

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #wroclaw #religia #protest
ohmyjw - Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktyk...

źródło: comment_x4DmjQBOKLSpObE6GFXrr8OoY6TbNV0L.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
Dobrze Sławek że się wziąłeś za tego manipulanta, ten typ nic innego nie robi tylko szkaluje. Ile w nim jadu i nienawiści do ŚJ. Na szczęście jego fora padają i w desperacji bardziej się zradykalizował i posuwa się do coraz bardziej zuchwałych ataków. Zawsze mam kupę śmiechu jak widzę te wypociny na jego forach i to całe jego towarzystwo wzajemnej adoracji w liczbie pięć osób, które ma najwięcej radości z nieszczęść innych
  • Odpowiedz
@Brat-JW: Prawdę mowiąc często mam dylemat czy odpisywać tym ludziom, ponieważ im przestało zależeć na poznaniu prawdy obiektywnej. Do takiego wniosku skłania mnie moje doświadczenie. Niemniej ze względu na fakt, że swoją propagandę szerzą poza swoim terenem, czasami dochodzę do wniosku, że należy napisać dementi - zgodnie z treścią wersetu, że mamy odpowiadać każdemu, kto się domaga uzasadnienia naszej nadziei. Robię to dla postronnych obserwatorów, niemniej mam też nadzieję, że
bioslawek - @Brat-JW: Prawdę mowiąc często mam dylemat czy odpisywać tym ludziom, pon...

źródło: comment_RxqJ8dUVHBIFIenyNNvuWghWFH7ROihK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ohmyjw: CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ FAŁSZYWYMI PROROKAMI?

TUTAJ cały artykuł: https://bioslawekblog.files.wordpress.com/2014/12/c59bwiadkowie-jehowy-a-coraz-lepsze-zrozumienie-rc3b3c5bcnych-kwestii-biblijnych-nowe-c59bwiatc582a3.pdf

Jeżeli chodzi o rozumienie różnych kwestii biblijnych oraz etycznych przez rozmaite denominacje, które twierdzą że swoje wierzenia opierają na Biblii, to odnośnie niektórych z tych kwestii z upływem czasu zmienia się ich rozumienie.
Wówczas tworzy się nowe zalecenia i ustala nowe kwestie, a wszystko to w odpowiedzi na nowe wyzwania, jakie niesie rozwój sytuacji na świecie czy różnych nauk,
bioslawek - @ohmyjw: CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ FAŁSZYWYMI PROROKAMI?

TUTAJ cały art...

źródło: comment_bMOxDbn52XrZS0APlMPazFmGLIGpfWbA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Brat-JW: drogi bracie Jw, nasze fora mają się bardzo dobrze, codziennie rejestrują się na nich nowe osoby które opuściły Waszą organizację lub zamierzają niedługo to uczynić. Nie powstrzymacie już tego. A bioslawek sie za mnie nie "wziął" bo jedyne na co go stać widać powyżej - zaspamować mój wpis cytatami ze swojego bloga. Natomiast moja próba merytorycznej dyskusji z nim pod jego wpisem skończyła się kasowaniem moich komentarzy. Pozdrawiam Cię
  • Odpowiedz
@ohmyjw: ŚWIADKOWIE JEHOWY NIGDY NIE TWIERDZILI, ŻE SĄ NIEOMYLNI – W ARTYKULE LICZNE CYTATY Z LITERATURY ŚWIADKÓW JEHOWY WYDANEJ NA PRZESTRZENI WIELU LAT.

Proces dochodzenia prawdy na drodze metody naukowej zawsze jest obarczony możliwością popełnienia błędu, jednak bez stawiania ZAŁOŻEŃ nie można przeprowadzić PROCESU DOWODOWEGO. Kto tego nie rozumie, nie rozumie jak działa NAUKA. Teologia jest jedną z jej dziedzin.

TUTAJ jest cały artykuł:

https://bioslawek.files.wordpress.com/2017/04/c59bwiadkowie-jehowy-nigdy-nie-twierdzili-c5bce-sc485-nieomylni-zawsze-w-procesie-coraz-lepszego-rozumienia-prawd-biblijnych-stosowali-metodc499-naukowc485-bez-stawiania-zac582oc5bce.pdf
bioslawek - @ohmyjw: ŚWIADKOWIE JEHOWY NIGDY NIE TWIERDZILI, ŻE SĄ NIEOMYLNI – W ARTY...

źródło: comment_yHbVdTG1D87CZfy6CSf3ecFdvCRzLou6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Dobrze napisałeś: cytaty są z mojego bloga. Więc nie muszę PRZEPISYWAĆ tego, co NAPISAŁEM, lub pod czym się PODPISAŁEM. Teraz już możesz się do tego odnieść :)
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Obserwowanie cię w internecie nie podpada pod Komitet Sądowniczy, ponieważ nikt z tobą nie jada (nie imprezuje) i cię nie pozdrawia. Nawet w tym przypadku wykazujesz brak zrozumienia Biblii. Natomiast w pewnych przypadkach obserwowanie takich ludzi jak ty jest jak najbardziej wskazane i możesz to wyczytać w "Paście" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@bioslawek: wg Strażnic dojrzały świadek Jehowy nie powinien mieć z odstępcami nic wspólnego, nie czytać ich artykułów, nie wchodzić na ich strony. Więc już tutaj leżycie - albo olewacie wyraźne zalecenia niewolnika twierdząc że są nieistotne, albo jesteście niedojrzali duchowo. A dodanie do listy obserwowanych to wykopowy odpowiednik listy znajomych. No ale Brat-JW zawsze może powiedzieć starszym, że to "kwestia sumienia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widzę że ktoś tu chce być moim sumieniem.
Tylko że najpierw trzeba je mieć.
Skoro codziennie logują się nowe osoby to musi ich być już dziesiątki tysięcy co zresztą było widać na proteście.
Skoro masz swoje fora to po co spamujesz tym inne?
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Do mnie przemawiają KONKRETNE cytaty z NAMIARAMI na konkretną literaturę. Nawet jeżeli coś takiego wyczytałeś w STRAŻNICY, to dla mnie wiążące są cytaty z BIBLII (Stażnica jest omylna i ma do tego prawo). A teraz zamiast tej retoryki proszę mi pokazać w której Strażnicy napisano, że obserwowanie twojego profilu podpada pod Komitet Sądowniczy. Od samego początku posługujesz się samymi naciąganymi ogólnikami, a siły do swojej twórczości czerpiesz ze zwykłego
bioslawek - @ohmyjw: Do mnie przemawiają KONKRETNE cytaty z NAMIARAMI na konkretną li...

źródło: comment_4A4ZJcAxOYEcwFTATDj374VXs4O30Us5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Poza tym ja nie wchodzę na wasze strony. Był czas, że wchodziłem, ale ile można czytać w kółko to samo, np. pseudoteologiczne, bełkotliwe i w dodatku zmanipulowane teksty waszego dyżurnego (pseudo)teologa Włodka Bednarskiego. Co wam pozostało, jak nie wspieranie się katolicką teologią? :) Poza tym sami mnie wyrzuciliście ze wszystkich swoich grup dyskusyjknych, więc jak mam tam wchodzić nawet gdybym chciał? Pisałem o tym we wsześniejszym komentarzu. Nie czytałeś
bioslawek - @ohmyjw: Poza tym ja nie wchodzę na wasze strony. Był czas, że wchodziłem...

źródło: comment_qKEZgXANu0q8nbVp2byCrXvgyy5yeZiI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Skoro codziennie logują się nowe osoby to musi ich być już dziesiątki tysięcy co zresztą było widać na proteście.


@Brat-JW: Na proteście ich nie było widać bo Twoje niebieskie jw.org stworzyło politykę ostracyzmu przez co pokazanie się na takim proteście może dla wielu skutkować utratą rodziny. Szantaż emocjonalny to Wasza jedyna broń. Jestem przekonany, że gdyby nie on Wasza liczba drastycznie by spadła. A tak wielu jest w zborach tylko
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Analizując dyskusję, którą sprowokowałeś zauważyłem, że należy się odnieść do jeszcze jednej kwestii: CZY Z PUNKTU WIDZENIA BIBLII JEST COŚ NIEWŁAŚCIWEGO W NOSZENIU ZŁOTYCH SYGNETÓW I ROLEXÓW PRZEZ CZŁONKÓW CIAŁA KIEROWNICZEGO ŚWIADKÓW JEHOWY? Przy okazji o 'Dmu książąt' i Cadillakach Rutherforda.

Tutaj jest cały artykuł: https://bioslawek.files.wordpress.com/2017/04/czy-z-punktu-widzenia-biblii-jest-coc59b-niewc582ac59bciwego-w-noszeniu-zc582otych-sygnetc3b3w-i-rolexc3b3w-przez-czc582onkc3b3w-ciac582a-kierowniczego-c59bwiadkc3b3w-jehowy1.pdf
bioslawek - @ohmyjw: Analizując dyskusję, którą sprowokowałeś zauważyłem, że należy s...

źródło: comment_yKyDlDBgzBBXOUkDxcRpTzorE9KMGLem.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ohmyjw: Jeżeli wielu jest w zborach tylko dlatego, że "muszą być", to prędzej czy później odejdą (spokojna twoja rozczochrana). Jednak PRZYTŁACZAJĄCA WIĘKSZOŚĆ, w tym ja, jest dlatego, że CHCE BYĆ Z WŁASNEJ I NIEPRZYMUSZONEJ WOLI w Organizacji Jehowy. Mi nie grozi utrata rodziny, nie wychowałem się też w rodzinie Świadków Jehowy, więc pleciesz bzdury, jak mało który. Jak chcesz przemawiać naukowo, to przejdź się po wszystkich zborach, od amerykańskich,
bioslawek - @ohmyjw: Jeżeli wielu jest w zborach tylko dlatego, że "muszą być", to pr...

źródło: comment_rW9i7L7gz2TQtVXdcZh8oTe39bYtYz6g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Sławku nie ma co z nim dyskutować bo on to wszystko bardzo dobrze wie. Trzeba tylko przypilnować żeby tych swoich flustracji i oszczerstw nie roznosił po innych forach i wytykać mu jego kłamstwa. Na swoim forum ze swoimi "tysiącami" niech robi co chce.
  • Odpowiedz