Wpis z mikrobloga

Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktykom Świadków Jehowy.

Świadkowie Jehowy próbują zaklinać rzeczywistość i już wypisują że manifestacja (więcej info o co chodzi) się nie udała, że nikt nie przyszedł albo że organizatorzy opłacili statystów. Śmiesznie się to czyta, to taki ból dupy w czystej postaci gdy argumenty się kończą, wtedy trzeba zacząć wymyślać niestworzone historie i rzucać wyzwiskami. Prawda jest taka, że wygląda na to, że wszystko udało się tak jak tego chcieli organizatorzy. Poniżej wrzucam relację jednego z obecnych:

Manifestacja moim zdaniem całkowicie się udała, wszystko wyszło dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Frekwencja dopisała bardziej niż się tego spodziewaliśmy - na Facebooku zgłosiło chęć udziału ok. 30 osób, a przyjechało około 60 byłych Świadków Jehowy, osób pokrzywdzonych przez organizację i ogólnie zainteresowanych tematem sekt, a dodatkowo sporo osób postronnych które przyszły dzięki reklamom w radio/na lawecie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele osób, ale trzeba wziąć tu pod uwagę specyfikę problemu - większość osób która chciałaby wziąć udział nie mogła tego zrobić, bo z różnych powodów nadal przebywa w organizacji i gdyby pokazali twarz to mogłoby się to skończyć linczem ze strony "współbraci".

Zatrzymywało się sporo przechodniów, niektórzy żeby posłuchać przemówień, inni żeby porozmawiać z uczestnikami, jeszcze inni podchodzili do stojaka i brali ulotki czy książki. Były obecne również media - Gazeta Wrocławska, Echo24 i TVP3 Wrocław, poproszono nas o powiedzenie parę słów do mikrofonu na temat akcji. Z rzeczy, które udało nam się znaleźć do tej pory:


Reportaż TVP3: https://drive.google.com/open?id=0BwOfAQV6kfC8ejB3REZNb1Q2VWs

Artykuł na stronie TVP3: https://wroclaw.tvp.pl/29666383/byli-swiadkowie-jehowy-przerywaja-milczenie

Gazeta Wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/protest-przeciwko-swiadkom-jehowy-zdjecia,11921260/

Kilka osób wystąpiło z krótkimi przemówieniami. Alek powiedział parę słów o ostracyzmie i hierarchii w zborach, ja opowiedziałem o problemie pedofilii i jej tuszowania przez ŚJ, Piotr Andryszczak powiedział o fałszywych proroctwach pokazując przy okazji oryginalne publikacje sprzed lat, które je zawierały, Agata Szudzik wspomniała krótko o tym jak traktuje się w zborach kobiety. Było jeszcze kilka innych, ale niestety nie słyszałem wszystkich bo akurat byłem przepytywany przez radio i telewizję. W tym czasie kilka osób chodziło po całym rynku i wręczało ludziom ulotki z akcji.

Po akcji na rynku część z nas przeniosła się pod Salę Królestwa przy ul. Reymonta, gdzie najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod salą, a potem ustawiliśmy się z transparentami i bannerami wzdłuż chodnika. Dwóch Świadków Jehowy przyszło i byli zdziwieni, że nie ma zebrania (chyba nie dostali informacji), gdy nas zobaczyli i usłyszeli że zebranie odwołane, to bez słowa wrócili skąd przyszli. Przez te ok. 20 minut jak staliśmy minęło nas mnóstwo samochodów (bo byliśmy zwróceni w stronę ulicy), nie przesadzę jeśli stwierdzę, że niemal wszyscy kierowcy i pasażerowie czytali to co mieliśmy napisane na transparentach. Oczywiście w tym czasie jeździła też laweta z reklamą.

Obawialiśmy się trochę, że mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne sytuacje, zarówno ze strony Świadków Jehowy, jak i ze strony uczestników manifestacji których mogły ponieść emocje. Nic jednak takiego się nie stało - protest przebiegł godnie, pokojowo, w miłej atmosferze. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni i już teraz zapowiadamy, że to nie nasze ostatnie słowo i za jakiś czas będziemy chcieli powtórzyć protest w innych miastach :).


Na dniach ma się ukazać kilkunastominutowy reportaż filmowy z manifestacji, jak tylko zostanie opublikowany to wrzucę go na Wykop. Poniżej foto z końcowej akcji pod salą Świadków Jehowy na której była już tylko mała część protestujących. Więcej fot tutaj: http://piotrandryszczak.pl/manifestacja-wroclaw-26-marca-2017.html

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #wroclaw #religia #protest
Pobierz ohmyjw - Fakty TVP3 Wrocław na temat wczorajszego protestu przeciw szkodliwym praktyk...
źródło: comment_x4DmjQBOKLSpObE6GFXrr8OoY6TbNV0L.jpg
  • 127
@ohmyjw: ze świadkami jehowy nie ma problemu, powiesz im, że już byłeś w ich sekcie i zrezygnowałeś, do tego można im powiedzieć, że jest się honorowym dawcą krwi, gwarantuje że nie odwiedzą ponownie
@ohmyjw: Mam takie pytanie. W moim otoczeniu swego czasu było 3 świadków jehowy którzy nawrócili się na katolicyzm. Jak oni są widziani u jehowych? czy dla nich to są teraz po prostu: "chrześcijanie którzy patrzą na to trochę inaczej" Tak jak na przykład u katolików patrzy się na prawosławnych lub inne odłamy?
@ohmyjw: wychowałem się w tej wierze wiec nie chce być jakoś bardzo surowy ale wiem ze ŚJ maja niewielka możliwość rozwoju osobistego, moja rodzina zaczęła się rozwijać i więcej zarabiać kiedy ograniczyli czas poświęcany organizacji, niewiele znam osób które osiągnęły wielki sukces osobisty i finansowy będąc jednocZesnie w organizacji, większość ludzi pracuje za najniższe krajowe w prostych pracach a to smutne.
@Dr-Livingstone: Jeśli byli ochrzczonymi Świadkami Jehowy, a przeszli na katolicyzm, to wg obecnych Świadków Jehowy zrobili coś najgorszego na świecie. Oni by to nazwali fragmentem z Biblii: "umyta maciora wraca do błota, a pies do swych wymiocin". Serio. Oczywiście zgodnie z polityką ostracyzmu żaden Świadek Jehowy nie powie nawet "dzień dobry" takim osobom gdy spotka ich na ulicy.
Jeśli byli ochrzczonymi Świadkami Jehowy, a przeszli na katolicyzm, to wg obecnych Świadków Jehowy zrobili coś najgorszego na świecie.


@ohmyjw: raczej rzadkie przypadki, z reguły kończy się na kompletnym negowaniu każdej religii. Powiedzmy, że znam parę osób, choć to stare dzieje które są po prostu ateistami.
@ohmyjw:

Napisałeś że Hare Krishna to sekta, miałeś na myśli z nazewnictwa czy rzeczywiście są niebezpieczni? Na Woodstocku wydają się sympatyczni, aczkolwiek nie wzbudzają u mnie większego zainteresowania.