Wpis z mikrobloga

Tak się kończy niski wiek emerytalny przy małej dzietności. Nie upadkiem ZUSu, nie rewolucją, a ciężkim lobbingiem niepracujących i powolnym gniciem gospodarki kraju, zmarnowanymi pokoleniami młodych. Zwolennikom "reformy" ku przestrodze:

Dzisiejsze dzieci we Włoszech nie będą niezależne ekonomicznie przed ukończeniem 50. roku życia. Włoscy millenialsi są dziś, po raz pierwszy w historii, najbiedniejszym pokoleniem.

Stale wydłuża się czas, po którym młodzi Włosi osiągają niezależność finansową. Jeszcze w 2004 roku przeciętny dwudziestolatek potrzebował na to 10 lat. W roku 2020 zajmie mu to 18 lat, a w 2030 roku - 28 lat.

W dokumencie "Luka generacyjna, między konfliktami i solidarnością" napisano, że pod względem „sprawiedliwości międzypokoleniowej” Włochy zajmują przedostatnie miejsce w Europie, plasują się tam zaraz po Grecji.

Milion starszych Włochów, którzy dostają najwyższe emerytury, miałoby przeznaczyć ich część na pomoc dla młodych rodaków, którzy ani nie studiują, ani nie pracują.


Wiek emerytalny we Włoszech jest poniżej 60-tki (do 2030 ma wzrosnąć do 65 lat). Niższy jest tylko w Grecji: http://top-10-list.org/2013/07/16/top-10-countries-with-low-retirement-age. Bogata Europa północna to prawie wszędzie 67/67.

Znalezisko: http://www.wykop.pl/link/3666715/dzisiejsze-dzieci-we-wloszech-nie-beda-niezalezne-ekonomicznie-przed-50/

#wiekemerytalny #emerytury #wlochy #neuropa #4konserwy #mirkoreklama
  • 16
@neoneo: Już pisałem jaki plan były by najbardziej generującym ból dupy lewactwa i jednocześnie pożytecznym: Zaorać ZUS oraz emerytury a dodatkowo ulgi od dzieci i podatki od braku dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@neoneo: Bo tego nie można powiedzieć wprost(niestety), można tutaj powiedzieć o dobrze uszytych populizmach i może pouczyć się od Hitlera jak dawać przemowy które z porażki zamieniają w zwycięstwo(Trump poleca). Ktoś kiedyś spróbuje, mam nadzieje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@neoneo: Już pisałem jaki plan były by najbardziej generującym ból dupy lewactwa i jednocześnie pożytecznym: Zaorać ZUS oraz emerytury a dodatkowo ulgi od dzieci i podatki od braku dzieci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Satan696: chyba elektorat pisu xd
@SuperPanda: Ich też, taka reforma miała by ogromny potencjał na wygenerowanie takie bólu dupy. Kto by go złapał? Stare panny, single, lewactwo, patusy, bezpłodni bo to w sumie sporej grupy ludzi by się tyczyło. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Satan696: eee.. nie, ja nie popieram, lewactwo to rownosc płci, wyznania, orientacji seksualnej, neutralność światopoglądowa, podział rzebiega wg kryterium światopoglądu, a nie gospodarki, i ta pis czy ruch narodowy to partie socjalne, a jednak prawica.
na emerytury odłoży sobie każdy sam w zaleznosci od wysokosci zarobkow, a nie tego, czy jest w zwiazku, czy nie.
no a podatkow od braku dzieci nie doczytalam, przeciez to tak smierdzi komuna xDDD ale w
@SuperPanda:

>eee.. nie, ja nie popieram, lewactwo to rownosc płci, wyznania, orientacji seksualnej, neutralność światopoglądowa, podział rzebiega wg kryterium światopoglądu, a nie gospodarki


to już się nadaję na #shitwykopsays ( ͡° ͜ʖ ͡°)

>a podatkow od braku dzieci nie doczytalam, przeciez to tak smierdzi komuna xDDD ale w tym sensie, ze lewica, ktora uznaje wolnosc osobista takich rzeczy by nie implementowala raczej


Masz absolutną rację, oni chętnie