Wpis z mikrobloga

#konsola #xbox #ps #ps4 #xboxone

Cześc. Stoje nad wyborem konsoli używanej, nigdy konsoli nie miałem jednak ostatnio zapragnąłem. Nie mam miejsca na komputer stacjonarny, natomiast laptop do gier to koszty 8 - kilkunastu tysi, więc podziękuję >.<

Proszę graczy o wypowiedzenie się co by wybrali i dlaczego, xbox czy PS? Oglądałem Klawitera i innych na yt podstawowe pojęcie mam. Jednak nasuwa się parę podstawowych pytań. Czy mogę kupić jakieś gry z wcześniejszych wersji i w nie grac na nowych?? Wydaje mi się, że chciałbym mieć kinecta i czasem zagrać lub ćwiczyć z kinectem (widziałem kiedyś program nike do cwiczeń). Czy to nie przeważa szali na xbox one ?

Jak kupowac używkę to odrazu wersje xbox one s, czy xbox one. A może PS4 albo PS4 Pro??
Mam telewizor HD i to się raczej nie zmieni, chyba że mnie skusi konsola i wymienięna jakiś tańszy model np. Manta w fullHD.

Co prócz premier specjalnych miałoby mnie przekonać lub zrazić do jednej z konsol?
  • 22
@spawel92: Jak napisał @kokus , sprawdź na jakiej platformie są odpowiedniejsze dla Ciebie exclusivy i najlepiej na tej podstawie zadecyduj. Ja na przykład nie wziął bym Xboxa, bo nie kręci mnie ani Halo, ani Gears of War ani Forza, za to takie Last of Us, Uncharted czy na przykład gry Davida Cage'a na PS to mój klimat.
O co chodzi z Netflixem na xbox? Będzie w cenie abonamentu? No właśnie, czy na konsolach trzeba płacić abonament za użytkowanie? Ja zielony, a temat widzę obszerny (,) W sumie jak patrzeć na gry to chyba PS4 mi bardziej odpowiada.

Jak wyglądają koszta użytkowania konsoli wliczając np. ten abonament i kupno gier? Piraty w grę nie wchodzą na konsoli, a gierki potrafią kosztować :P Ile bulicie na gry
@spawel92: Ps4 stoi ekskluzwami, których na Xone praktycznie nie ma, ale ten oferuje za to znacznie lepszą usługę sieciową i wsteczną kompatybilność (co przekłada się na wiele bardzo tanich gier). Jeżeli nie masz jako takiego pc, to xbox powinien być lepszym wyborem.
@michalje: A wg mnie tak to właśnie działa. Kiedy masz w miarę dobrego PC, to PS4 niszczy Xboxa, bo posiada ekskluzywy. Jeśli jednak nie masz na czym ograć gier multiplatformowych, to to kilka dodatkowych tytułów nie robi już takiej różnicy i można się skupić na innych, mniej znaczących aspektach konsoli, a tu, przynajmniej w mojej opinii, wygrywa sprzęt Microsoftu ;p
@spawel92: Wsteczna kompatybilność jest bez znaczenia wg mnie. Nawet gdyby PS4 ją miało, to i tak bym z tego nie korzystał, bo gry z poprzedniej generacji wyglądają przy obecnych groteskowo. Natomiast wszystkie znaczące tytuły mają swoją wersję remastered na PS4, na której wyglądają i działają po prostu lepiej.
@G_Addams: tak? mam ponad 200 gier w pudełkach na x360, grałęm może w połowę. Teraz mogę je ograć ze znacznie lepszym framerate. Za darmo. Gry z golda dodaje sobie stale do listy, one zostają na zawsze. Jest tego tyle i tak tanio, że nie kupuje gier po 250 zetów na piremierze. Nie są mi potrzebne. Do tego abo EA - dodatkowe gry rocznie za cenę taniej whisky. No i mam najlepszy