Wpis z mikrobloga

Dostałem dwie oferty pracy. Zakres obowiązków prawie ten sam, możliwości rozwoju tak samo. Jednymi różnicami jest kasa i miejsce. 5,5k netto w #torun i 8k netto w #warszawa. Dla osób, które mieszkają w tych miastach. Które byście wybrali? Mi osobiście bardziej odpowiada Toruń, ale chciałbym posłuchać jeszcze innych opinii.

które miasto

  • toruń 37.4% (40)
  • warszawa 62.6% (67)

Oddanych głosów: 107

  • 13
  • Odpowiedz
ja bym brała Toruń jeśli jesteś człowiekiem, który nie lubi pędu i dalekich odległości. Niestety, pomimo tego, że Warszawę lubię, przejście skądś dokądś, albo dojechanie, nawet jeśli mieszkasz "niedaleko" zabiera bardzo dużo czasu. Do tego jest głośno. Jasne, że Warszawa jest droższa, ale tez więcej byś zarabiał więc tego raczej nie brałabym pod uwagę. Plusem Warszawy jest na pewno to, że łatwo tam znaleźć coś dla siebie poza pracą. Nie wiem jak
  • Odpowiedz
@karoku: ja bym brał Warszawę. Więcej możliwości i ogólnie takie takie. Warszawę naprawdę da się lubić, mimo, że niektórzy twierdzą, że tutaj to tylko hurr durr wyścig szczurów, korki i nic ładnego nie ma. Chociaż efektywnie to wydaje mi się, że w Toruniu z takim wynagrodzeniem byłbyś bogatszy, ale wiadomo, że masa rzeczy kosztuje tyle samo w tych dwóch miastach - samochód, elektronika, podróże, odzież, lepiej zarabiać więcej w droższym mieście
  • Odpowiedz
@karoku: jaka branża? Ciekawe gdzie w Toruniu dają tyle hajsu, bo jak na tamtejszy rynek pracy, to całkiem dużo. Jeśli wybierzesz Toruń, to nie będziesz się nudzić, bardzo ładne miasto, ciągle coś się dzieje, dużo studentów i turystów, ceny mieszkań dość wysokie, ale pozostałe koszty życia raczej niskie.
  • Odpowiedz
@karoku: Bez porównania lepiej Wawa. To 2,5k różnicy. Mieszkanie wynajmiesz spokojnie za 1,5-2k (fajna kawalerka dobry standard i spoko lokalizacja może i nawet 2 pok jak dlugo poszukasz i dasz 2k) Więc imo oczywiście. A miejsce dużo lepsze. Więcej się dzieje itd. Bez porównania
  • Odpowiedz
@karoku: Za 5,5k na miesiąc w Toruniu to jest hajlajf. Tylko jak w wawie dają 2,5k więcej to nie wiem czy nie lepiej tam, bo nie sądzę że wydasz tam na żarcie, mieszkanie, rozrywki aż 2,5k więcej niż w Toruniu. Toruń jest tańszy, ale nie aż tak.
  • Odpowiedz
@karoku: To zależy jakie życie prowadzisz.
Toruń:
+ wszędzie blisko
+ taniej (chociaż wynajęcie dobrze skomunikowanego i wyposażonego dwupokojowego mieszkania to koszt niewiele niższy niż w Wawie...)
+ z roku na rok coraz ciekawszy wybór imprez kulturalnych
+ w sam raz jeśli chcesz założyć rodzinę i się osiedlić na dobre
- bardzo ograniczone (w porównaniu z Wawą) możliwości samorealizacji w rodzaju: szkoły tańca, kursy dla dorosłych, zajęcia sportowe
- jak już
  • Odpowiedz