Wpis z mikrobloga

Dzis rano na jednej z grup na fb ktos poprosil o pomoc i informacje jak zglosic kogos, kto pracuje na czarno a pobiera benefity i zostawia swoje male dzieci same w domu. Oczywiscie byl wielki hejt na goscia, zostal zwyzywany od kofidentow, frajerow no i oczywiscie dostal pelno cennych rad w stylu ''nie masz swojego zycia'', ''skup sie na sobie'', ''po co komus sie #!$%@? w jego sprawy, h** ci do dupy'' itd. itp.
Oczywiscie 99% ludzi kolesia wklepalo w glebe i admini zdjeli jego post z grupy bo zaczela sie kompletna Hiroshima w komentarzach.
No i teraz moje pytanie brzmi, skoro nasze spoleczenstwo kieruje sie jakims dziwnym kodeksem ulicy, wybiorczo traktuje zasady moralne ktorymi sie kierujemy i mamy ogromne problemy z odpowiedzialnoscia zbiorowa za to co kazdy z nas robi, to dlaczego az taki hejt idzie w strone politykow i waznych figur wykorzystujacych swoje stanowisko ?
W zaden sposob nie chce bronic tego bufona ktory sie wozi fura za kase biednych ludzi ale naprawde jestem zdezorientowany tym co sie dzieje z naszym Polskim spoleczenstwem.
Od lat obserwuje to co ludzie wyprawiaja i mam wrazenie, ze niewiele osob dostrzega jak to wszystko jest chore.
Dlaczego slwani, politycy itd. sa atakowani w razie wyjscia na jaw ich walkow, naduzyc i zaniedban, natomiast zwykly Kowalski ma swoisty immunitet ? Dlaczego atakowanie prezydenta ktory chce sie wozic kasa jest ok a wsypanie kogos ktos rucha nas wszystkich na kase jest zle, jest konfidenctwem itd.
Dlaczego ludzie w autobusie w ktorym zostaje zlapany gapowicz bez biletu atakuja kanarow zamiast im pomoc, bo Ci ludzie sa tam, by ceny biletow byly nizszcze i bronia poniekad interesow wszystkich innych pasazerow placacych za przejazd ?
Dlaczego cala plaza ludzi smieje sie, drwi i nagrywa policje palac joiny za ich plecami w trakcie interwencji, ktora jest dosc powazna ? Policja szarpie sie z kompletnie nacpanym i pijanym idiota ktory przeciez mogl wskoczyc do wody i utopic jakiegos dzieciaka myslac ze walczy z rekinem.
Dlaczego zgloszenie Kowalskiego ktory oszukuje skarb panstwa jest ok tylko wtedy kiedy chcesz sie zemscic ale w przypadku dobrych kontaktow z takim Kowalskim za #!$%@? nic nie zrobisz chocbys wiedzial, ze rucha panstwo na miliony.
Rzad przeciez nie ma swoich pieniedzy, rzad ma tylko to co zabierze od nas...
Reasumujac, czego my jako spoleczenstwo spodziewamy sie po naszych politykach, urzednikach, vipach itd. skoro od gory do dolu w naszym spoleczenstwie panuje przekonanie, ze nie powinnismy sie #!$%@? w czyjes sprawy i martwic sie o siebie.
Ciekaw jestem Waszych odpowiedzi...
  • 26
@piotr-taporowski Bo społeczeństwo stoi w opozycji do władzy. Bo ludzie na ogół nie posiadają elementarnej wiedzy na temat tego, że ponoszą koszt dzięki podobnym cwaniakom. Nie interesują ich podstawowe mechanizmy społeczne, ekonomiczne i polityczne. Bo kierują się emocjami. Bo sami mają coś podobnego na sumieniu... Możnaby o tym rozmawiać całymi dniami.
W nawiązaniu do @Karoleer
@piotr-taporowski bo ryba psuje się od głowy


@Karoleer nie sądzisz że najgorsze w tych okresach było wymordowanie polskiej inteligencji, ludzi którzy stanowili pewne autorytety, ludzi o twardej i niezłomnej naturze ale wiedzacych na czym polegały wyświechtane obecnie pojęcia pracy organicznej, od podstaw.

Przestało mnie interesować poznawanie ludzi, konwersacja nt pomysłów, marzeń, celów.
Bo jedyne wrażenie jakie odczuwam widząc zbieraninę ludzi jest takie że w kraju ostał się wyłącznie lumpenproletariat. W najgorszym tego
No i teraz moje pytanie brzmi, skoro nasze spoleczenstwo kieruje sie jakims dziwnym kodeksem ulicy, wybiorczo traktuje zasady moralne ktorymi sie kierujemy i mamy ogromne problemy z odpowiedzialnoscia zbiorowa za to co kazdy z nas robi, to dlaczego az taki hejt idzie w strone politykow i waznych figur wykorzystujacych swoje stanowisko ?


@piotr-taporowski: To proste. Politycy są zwierciadłem społeczeństwa - a u ludzi po prostu działa mentalność Kalego ;) żałosne, ale
@Karoleer: Jak to jest z prostymi odpowiedziami - są nie do końca prawdziwe ;)

Geneza naszego społeczeństwa "antyobywatelskiego" to już demokracja szlachecka. Brak cła dla szlachty (hehe, niech gupie mieszczany i żydowskie handlarzyny płacą), dziurawienie dróg (towar który spadł na ziemie szlachcica stawał się według prawa jego), że o podatkach na wojnę nie wspomnę. Zabory, okupacja, komunizm tylko utrwaliły tego typu myślenie.
@piotr-taporowski: Generalnie w tym co napisałeś jest 100% racji.
Ale odpowiem Ci na pytanie zawarte w twoim poście:
Wydaje mi się, że od polityków wymagamy więcej, bo w jakiś niezrozumiały sposób chcemy, żeby jednak były jakieś autorytety, elity. Do tego oni kreują się na tych lepszych, mądrzejszych, uczciwszych i dlatego drzazga w ich oku jest bardziej widoczna niż belka w oku "zwykłego Kowalskiego". Wydaje mi się, że tak to działa u
@piotr-taporowski: Ja jestem przekonany, że my nigdy jako naród nie zbudujemy wielkiej gospodarki. Jak obserwuje mentalność ludzi, ich wieczne przekręty to wiem, że w tym kraju nigdy nie będzie lepiej. Jeszcze nie pracowałem w takiej firmie żeby pracownicy, kierownictwo lub szefostwo nie robiło jakiś przekrętów, a łapówki dla zakupowców dużych firm to jest norma, nikogo to nie dziwi. Ludzie chełpią się przekrętami na państwie i na pracodawcy. To ktoś #!$%@?ł państwo
Dlaczego atakowanie prezydenta ktory chce sie wozic kasa jest ok a wsypanie kogos ktos rucha nas wszystkich na kase jest zle

A prezydent nie rucha nas wszystkich na kase? I to jeszcze za naszą kasę
@piotr-taporowski Co innego dymac skarb panstwa będąc już w miare bogatym, albo robienie tego po prostu dla zasady "bo mogę", a co innego jak się nie ma wyjscia. Utrzymanie mieszkabia i 2jki dzieci za 2k miesięcznie może być problemem. Jeszcze jak ten ktoś dajmy na to nie pije/ćpa, a dzieciom nie dzieje się krzywda. Pewnie, jest to niewłaściwe, ale z drugiej strony moralnie wątpliwym jest pozbawienie samotnej matki/ojca źródła większości pieniędzy, tylko
@Dibhala oczywiscie, nie sposob sie klocic. Zniszczenie elity intelektualnej mialo ogromny wplyw na ksztalt dzisiejszego spoleczenstwa.

@maximus87 masz racje, genezy mozna dopatrywac sie glebiej - ja jedynie ogolnie zasygnalizowalem podstawy takiego zachowania w spoleczenstwie odnoszac sie do w miare "najnowszej" historii. Sam temat jest zlozony i mozna go grubo rozwinac :)