Wpis z mikrobloga

Muszę zacząć myśleć o zmianie #praca. Do tej pory byłem/jestem sysadminem, netadminem. Niedaleko mi do developerki, bo do tej pory robiłem wiele rzeczy, które wymagały ode mnie także napisania jakiegoś kawałka kodu, zmodyfikowania czegoś, poza tym dawno temu studia into #programowanie :) Wiem jednak, że daleko mi do prawdziwego #programista15k.

Do rzeczy:
Jakie aktualne materiały polecacie dot. programowania, od powiedzmy poziomu średniozaawansowanego w górę w c/c++? Chciałbym poczuć się pewniej na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej, poza tym pozwoliłoby mi to usystematyzować swoją wiedzę. Ktoś może zapytać, dlaczego zmieniam sysadmina/netadmina na dev'a - odpowiedź jest prosta: dlatego, że w devie łatwiej znaleźć pracę chociaż częściowo zdalną. Do większego miasta (Wrocław) mam ok 100km a dojazdy codziennie to byłaby czasowa i finansowa mordęga.
A może jakiś Mirek/Mirabelka prowadzi działalność gospodarczą i chce "przygarnąć" mnie do siebie do pracy? :)
Chętnie podejmę się czegoś zdalnie, na zasadzie - zlecimy ci kilka rzeczy, pokażesz nam, że potrafisz i chcesz pracować a może zaproponujemy Ci pracę.

Wiem, że znajdą się tacy, którzy będą mnie chcieli zlinczować za szukanie pracy na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale
głównym celem tego posta jest szukanie godnych polecenia aktualnych materiałów do programowania w c/c++. Takich, które mogą mi pomóc w znalezieniu nowej pracy.
Tagi i info dot. pracy to tak wiecie - zupełnie przy okazji ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programowanie #programista15k #sieci #siecikomputerowe #praca #szukampracy
  • 7
@andrew1985: Pomysł całkiem niezły. Nie wiem tylko jak wygląda praca jako dev-python. Klepie się same cały soft samemu? Czy też dzieli się to na małe zadania i przypisuje konkretnym zespołom/deweloperom? Gdzie szukać ciekawych zadań/ćwiczeń do porobienia z pythona poza oficjalnym manualem? O co mogą pytać na rozmowie? Kiedy mogę o sobie powiedzieć, że jestem junior a kiedy senior deweloperem?
Ruby mi jakoś nie leży.
Javascript - jest ktoś kto pokaże mi
@lukasz-wisniewski: adminowania się nigdy nie zostawia! :D To zostaje w krwi. Będę kolejkował i monitorował ruch sieciowy w domu. Oczywiście w rozbiciu na poszczególne vlany/klasy ruchu. Na poważnie: prawdę mówiąc jestem w sytuacji, którą opisałbym jako "kwadratura koła". Nie mam wyjścia.
@ciapekm: Mam podobne przemyślenia, z tym, że ja się chce przebranżowić, bo znudziło mi się już bycie junior adminem/przynieś/podaj/podłącz myszkę. Aktualnie na tapecie mam pythona/django i z tego, co widzę po ofertach to da się coś złapać, chociaż nie w moim mieście. Co prawda web developerka to nigdy nie była moja bajka, ale wraz z postępami nauki zaczyna mi się to podobać.
@dawidpotok: Ja robiłem/robię trochę webdeva w php/javascript + yii2 (na etapie nauki). Zarobkowo mody do sklepów i inne bajki, ale nie jako zawód a jako dodatek, bo nudne to trochę :). Co polecasz do pythona/django poza offical doc?
Ja jestem adminem trzymającym całą sieć w ryzach. Od konfiguracji po wdrażanie nowych rzeczy, ale januszex mocno i stąd konieczność zmiany. Tereny wiejskie zmuszają mnie do szukania w innym kierunku.
Też net/sysadmin? Jaka
@ciapekm: Hmm bardziej help-desk na publicznej uczelni (), więc zarobki marne i stąd chęć zmiany. Polecali mi tu parę dni temu two scoops of django i tdd with python. Poza tym tutoriale np djangogirls, chociaż tam mam wrażenie trochę po łebkach temat pociągnięty. Parę osób polecało też filmiki thenewboston.