Wpis z mikrobloga

  • 11
@art212 1. Plus 2. Wyjście termistora 3. Masa 4. Nfc
patrząc od lewej.
Ale jak chcesz uruchomić telefon z ladowarki to zainteresuj sie tymi pinami po prawej stronie
  • Odpowiedz
@art212:
Piny masz tak jak napisał
@stassma:

Musisz mieć jakieś źródło napięcia dające około 3.7V. Np przetwornicę z regulacją, i dopiero wtedy dałoby się przez nią zasilić telefon z ładowarki.
  • Odpowiedz
@art212: Podpinajc ładowarke impulsową o napiecu 5V telefon nie wstanie, a możesz go nawet uwalić. Szukaj jakiejkolwiek baterii/ogniwa o napieciu 3.5-4.5v, (np 3 baterie paluszki 1.5V możesz użyć).
  • Odpowiedz
@QBA__: elektronik ze mnie żaden, myslałem że to kwesta wlutowania kabla z zasilacza do odpowiednich pinów. Jak myślisz - jakiś serwis by się tego podjął? :)
  • Odpowiedz
@T34v2: Na dobrą sprawę to mógłbym kupić jakiś tańszy zamiennik baterii do tego modelu i byłoby całkowicie po kłopocie. Szkopuł polega na tym, że chcę z niego zrobić kamerkę do podglądu wejścia do budynku. Tydzień już wisiała ale bateria napęczniała do 1 cm grubości, a kilka eksplozji aku litowo-jonowych już na YT widziałem ;) Po prostu myslałem, że jest to dużo prostsze.
  • Odpowiedz
@art212: Możesz wykorzystać dowolną przetwornicę kupioną na allegro. Lutujesz przewody ładowarki (5V) do przetwornicy, za pomocą potencjometru i miernika ustawiasz coś w okolicach 3.7-4.2V (napięcie pracy ogniwa Li-Ion) i lutujesz wyjście przetwornicy do pinów baterii.
Tylko wówczas nie podłączaj ładowarki USB do telefonu ;)
  • Odpowiedz
@art212: Obczaj na baterii gdzie masz + i - oznaczony i analogicznie podepni ze źródła zasilania. Rozetnij kabel od ladowarki i obczaj jak idzie napiecie. Da sie to zrobic i bedzie dzialalo.
  • Odpowiedz