Wpis z mikrobloga

@stassma: Nie, po co, musiałby wtedy do baterii wsadzać przetwornice od indukcyjnego ładowania, co by tylko grzało baterie, ze względu ma istnienie czegoś takiego jak sprawność przesyłania energii. W dodatku zwiększyłby koszt baterii, bo po co pchać tam elektronike, jak jej miejsce jest na płycie głównej? Nie widzę żadnych zalet, tylko kilka minusów.
@goldpin w s4 i note 3 nfc jest w baterii. A pamiętasz ze do mojego note 2 można było dokupić naklejkę z cewką i właśnie się ja przyklejało w takie dodatkowe piny
@stassma: Może mieli już zaprojektowany telefon i w "ostatniej chwili" chcieli dodać indukcyjne ładowanie, nie wiem, dziwne rozwiązanie, na pewno o tym poczytam. Ze zdj. widzę tylko antenę naklejoną na baterię, elektronika pewnie jest na płycie głównej. Tak czy inaczej nie polecam podłączania 5V do tych 2pinów S3, szczególnie, że przetwornica to dosłownie kilka zł. A jak chce się jeszcze bardziej zaoszczędzić, to zwykła ładowarka 5V podłączona do zacisków baterii przez
Patrzyłem na mgsm i tel. nie miał ładowania indukcyjnego, stąd moje wnioski. Możliwe że antena służy jednocześnie do NFC i ładowania indukcyjnego.