Wpis z mikrobloga

Tyle jest tego pierniczenia na wykopie o zainteresowaniach, a raczej ich braku u kobiet. Czy wy sądzicie, że naprawdę trzeba pasjonować się zbieraniem zabytkowych tablic rejestracyjnych czy z zapałem prenumerować Działkowca żeby móc o sobie powiedzieć, że ma się zainteresowania i jest się kompanem do dyskusji? Czy czasem nie wystarczy szeroka wiedza ogólna, inteligencja i poczucie humoru? Ilu z was dobiera sobie znajomych pod kątem pokrywających się zainteresowań, a nie po prostu dlatego, że dobrze się wam z kimś rozmawia i przebywa w jego towarzystwie?
Ja np. lubię historię, czytanie, gotowanie, znam się na muzyce i prawidłach rządzących polszczyzną - i gdzieś mam wasze gorzkie żale o braku ciekawych, podkreślam ciekawych zainteresowań xD
#rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #zainteresowania #logikamirka
  • 59
@ninakraviz: jak ktoś ma szeroką wiedzę ogólną i jest inteligentny to i tak ma jakiś zakres tematyczny, w którym się czuje lepiej. Ja nigdy nie miałam znajomych, których zainteresowania/pasje były pokrewne z moimi, ale jak ktoś się niczym konkretnym nie interesował, to zazwyczaj szło to w parze z nie najlepszym intelektem. Jak tak sobie analizuję ludzi, którzy przewinęli się w moim życiu, to ci, z którymi wiążę pozytywne przeżycia [inne niż
@ninakraviz: nie wiem ja nigdy nie znalazłam sobie konkretnego Hobby przez duże H, ale próbowałam różnych rzeczy w życiu i w różnych miejscach byłam (w piwnicy nie siedzę). Też raczej są to rzeczy/tematy, które lubię, ale nie konkretne aktywności jak np. budowanie modeli samolotów. Czasem lubię też zlec na kanapie na 2 dni przy serialach (tych samych 3 raz). Lubię też drinki z palemką i malować paznokcie. Nigdy nikt mi nie
@unknown_stranger: pod ręką nie, bo dziś robię dość prosty obiad, ale może ty masz dobry przepis na kurczaka gong-bao? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@matra: o tym właśnie piszę - nie trzeba mieć wybitnych zainteresowań, bo weźmy takie czytanie książek - jeden sięgnie po Ciorana i będzie się zastanawiał nad sensem życia, drugi rozmiłuje się w rosyjskiej literaturze XIX w., a trzeci sięgnie, no cóż, po jakieś
wszyscy przecież lubią czytać.


@ninakraviz: wszyscy również interesują się muzyką i filmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie no, tak obiegając od tematu, to jest trójka zainteresowań, na które mam uczulenie ( )

Czytanie wikipedii ciężko nazwać zainteresowaniami. Przykro mi.


@Daleki_Jones: może. Ale jeśli ktoś dzięki temu ma coś ciekawego do powiedzenia, to to już wystarczy. Nic mi z nietypowych zainteresowań mojego
@ninakraviz: zawsze bawią takie posty bo one świadczą o autorze że jest ograniczonym człowiekiem który nie może pojąć że coś przyziemnego jak np film może być zainteresowaniem, ale ja im się nie dziwię gdy piszą "ooo tak każda laska ci powie że jej zainteresowania to film, ksiazki i podróże, to nie są zainteresowania" ponieważ co taki wykopek ma napisać skoro jego ulubionymi filmami są gownoprodukcje o superbohaterach, książką polska gównofantastyka spod
@ninakraviz: Dobrze mówisz, ale wydaje mi się, że źle interpretujesz ten "problem". Jest dużo dziewczyn które powiedzą przykładowo, moje zainteresowania to muzyka(słuchanie rihanny czy innej beyonce na youtube) i taniec(weekendowo gdzieś w klubie). Ale owszem tak jak mówisz bardzo ważna jest wiedza ogólna, humor, inteligencja, z takimi osobami przynajmniej się nie zanudzisz.