Wpis z mikrobloga

  • 21
Moje postępy w staniu na rękach na przestrzeni kilku miesięcy. Chyba tam jest #pokazmorde więc taguję :D

https://youtu.be/KVsTQNkyQ-o

PS Gdyby kogoś naszło na naukę stania na rękach, albo ktoś z was już ćwiczy i coś mu tam nie idzie, to mogę dać kilka porad, których nie znajdziecie w tutorialach, a myślę że są to kluczowe rzeczy do efektywnej nauki.

#mirkokoksy #streetworkout #kalistenika #cwiczenia i chyba trochę #chwalesie
  • 19
  • Odpowiedz
@walzky: w sumie szukalem do czego by sie tu przyczepic i tylko ew nie obciagniete stopy ( )
Powodzenia i braku kontuzji w dalszym progresowaniu :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@sokool dzięki dzięki:) zdecydowanie brakuje mi trochę zakresu zgięcia w stawie ramiennym i dlatego wychodzi trochę krzywo, ale pracuję nad tym, żeby stać jak świeca!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ulica może mieć to związek ze wzrostem. Im jesteś wyższy, tym trudniej utrzymać równowagę. Może to mieć związek z masą ciała - może zwyczajnie nie masz siły. Może masz poprzykurczane zginacze przedramienia i brakuje Ci zakresu ruchu w nadgarstkach, by móc stanąć na rękach. A może po prostu zapomniałeś jak to się robi i tyle. Ja jak robię przerwę 2-3 tygodnie to mam trudności pierwsze kilka razy ustać, a zobacz ile czynników
  • Odpowiedz
  • 0
@walzky Siła jest, problem może faktycznie leżeć w nadgarstkach. Jeden był złamany i chyba nie mam w nim takiego zakresu ruchu jak powinienem. Są jakieś ćwiczenia, które mogą to poprawić?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Ulica klęk podparty, dłonie ustawiasz palcami do siebie, proste łokcie i ciągniesz w swoją stronę. Żadnego szarpania, trzymasz w zakresie który boli.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@NieMogeSieZarejestrowac to najpierw trzeba załapać stanie przy ścianie, koniecznie. Żebyś potrafił stabilizować sobie barki i korpus, załapać ruch żeby się nie składać jak bierki. Kwestia godzinki, dwóch prób. Najpierw wchodząc nogami po ścianie, potem z wybicia z jednej nogi, druga prosta idzie od razu do ściany. Potem(albo i przedtem, bez różnicy:D) polecam poćwiczyć gwiazdę. Nie chodzi o jakieś tam obciąganie palców, specjalne trzymanie kolan tylko o sam ruch. I teraz po kilku
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@asparow @bangshespregnant
Tak jak opisałem wyżej, stanie przy ścianie > nauka asekuracyjnego "wywalenia się" w momencie kiedy lecimy do tyłu > próby utrzymania pionu poprzez ruchy nadgarstkami(albo pchamy palcami, albo nadgarstkami)
Protipy:
mocno napiąć pośladki, brzuch i łydki(obciągnąć palce)
Próbować często, a krótko(lepiej próbować 7 razy w tygodniu po kilka razy, niż raz w tygodniu 150x)
  • Odpowiedz