Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie jestem ubezpieczony i nie mam jak zapisać się do Urzędu Bezrobocia by zyskać ubezpieczenie. Czy będę ubezpieczony jak pójdę do jakiejś pracy na umowie śmieciowej czy musiałbym takie ubezpieczenie opłacić na własną rękę? Chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne, cobym nie musiał płacić miliona monet jakbym miał wypadek itp. Składki chorobowe i emerytalne nie interesują mnie.
#praca #prawo #prawopracy #pyciochkita

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 15
OP: @ElDoKaNaWoLnO: bo nie mam zameldowania w mieście w którym teraz mieszkam i dlatego nie mogę się zarejestrować.
@zly_dzien: na umowie zlecenie automatycznie jest się ubezpieczonym?
@W_NOCY: ale jak wezmę umowę zlecenie na te kilka godzin w miesiącu to będę ubezpieczony przez miesiąc czy tylko te kilka godzin?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: NowyJa
OP: @#!$%@?: ja słyszałem, że trzeba mieć tymczasowy meldunek, a żeby taki mieć to trzeba iść do urzędu (Urzędu Miasta?) z umową wynajmu. A skąd mam wiedzieć czy właściciel mieszkania opłaca podatki od wynajmu? Nie chcę na niego nasłać skarbówki, bo mnie zaraz za to #!$%@?ł, a mieszkanie jest niezłe i dość tanie.

Zaakceptował: Limonene
czyli na umowie zlecenie nie jest się ubezpieczonym? A jak stanie mi się coś w pracy?


@AnonimoweMirkoWyznania: ok jednak się myliłem - to 100% gwarancji że jest ubezpieczenie.

Osoba, która wykonuje umowę-zlecenie i jest to dla niej jedyny tytuł do ubezpieczeń, obowiązkowo podlega ubezpieczeniom rentowym, emerytalnemu, wypadkowemu i zdrowotnemu, a dobrowolne jest dla niej ubezpieczenie chorobowe – wyjaśnia Andrzej Radzisław z Departamentu Ubezpieczeń i Składek w centrali ZUS. – Podkreślam, że