Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracbaza #zagranica

Mirki, potrzebuje porady. Pracuje obecnie zagranica, ale dostalem propozycje powrotu do Polski. Nie jestem programista 15k, ale zarabiam niezle:

Teraz mam:

- okolo 40k€ na reke rocznie
- samochod + paliwo
- mieszkanie (firma placi za nie okolo 1200€)

Z poza $$$, ladny kraj (hiszpania), cieplej, blisko do morza, brak PISu i IONR, ale brak bliskich przyjaciol, brak pelnej integracji z jezykiem i kultura

W Polsce moge miec:

- okolo 31k€ na reke rocznie
- samochod i paliwo (klase wyzej)
- brak oplaty za mieszkanie, ale i tak place teraz kredyt i czynsz za mieszkanie wiec zmiany finasowej nie ma

Poza $$$, mniej ladny kraj ;), jest PIS, ale sa tez przyjaciele i najblizsza rodzina.

Finansowo wyjdzie podobnie. Bo na na zycie , oplaty za media (tego firma nie placi), przyjazdy do Polski wydam te 5k€ rocznie na pewno. Zawodowo prawie to samo. Teraz jestem na bardziej widocznym w swiecie stanowisku, ale przestalo mi tak na tym zalezec.

Niby finansowo bedzie podobnie wracam do miejsca gdzie mam wiecej przyjaciol, ale ciagle cos mnie powstrzymuje przed podjeciem ostatecznej decyzji. Bedac na moim miejscu, wrocilibyscie ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 10
OP: Powiem tak. Jesli bym mial tutaj zone, dziewczyne to bym sie nawet nie zastanawial, ale nie mam ;)

1. Generalnie podryw idzie mega slabo. Jak rozdawali talenty to poszlo w inteligencje a nie w urode. Uwierzcie mi, polski aparycja (blada karnacja i buraczany ryj) nie sa atutem w basenie morza srodziemnego. Haslo Polak rowniez nie podnosi popytu. Pierwsze skojarzenie - niewykwalifikowany robol z budowy lub z pola. Podrywanie Karyn na