Wpis z mikrobloga

"W zeszłym roku zdechły mi panewki (standard) zrobiłem więc szlif silnika, głowicy, wymieniłem WSZYSTKIE panewki, nowiutką pompę oleju, pasek i kompletny rozrząd, przeczyściłem przepustnicę... Wszystko to u mechanika z mojej miejscowości. Gdy już władowałem w to auto tyle kasy to... ta menda zaczęła puszczać rudą na progi. Trzeba się tym zająć, choć nie ma jeszcze tragedii i dramatu" - czyli fragment typowego ogłoszenia sprzedaży Alfy 156. Spróbuj jednak tutaj narzekać na ten model, to zaraz cię zagryzą, że się #!$%@? znasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam z chęcią bym zakupił 159, ale nie ma się co oszukiwać w kwestii 156, wystarczy zerknąć na raporty niezawodności DEKRA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

link rel: https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo-156-2-0-ts-CID5-IDkKI5I.html

#samochody #motoryzacja #alfaholicy #alfaromeo
Pobierz pogop - "W zeszłym roku zdechły mi panewki (standard) zrobiłem więc szlif silnika, gł...
źródło: comment_QmB0vOMkEpOhSSrAmqE5QxA95ZY1ab0H.jpg
  • 9
@pogop: Typowe ogłoszenie AR 156, bo widocznie tylko alfiści są na tyle uczciwi i skrupulatni, żeby robić te wszystkie pierdoły w swoich autach, a potem szczerze o nich pisać w ogłoszeniu.

Chyba zapominasz, że najstarsze 156 mają już 20 lat, więc będę się sypać i będzie je ruda zżerać. Jakoś moi znajomi, którzy mają samochody w podobnym wieku (E46, A4 B5, Golf IV i innego typu padliny) również co rusz muszą
@eternal_slavo: @pogop: sprzedawałem 156. Miała temat na forum.
Poszła w 4 dni :) benzyna 210k przebiegu opisalem szczegolowo ile moglem. Nic nie ukrywalem. Zero targowania poszla po 30 minutach ogladania.

Teraz posiadam Mito. Rowniez jak bede sprzedawal to dodam link do forum i jebne obszerny opis. Cieszylbym sie gdyby tak wiekszosc robila anizeli golf/passat/polo 1.9 TDI 190k km przebiegu rok 2000. Stan igła... i tak dalej
@eternal_slavo: Heh, dokładnie :D Ja się tylko uśmiecham pod nosem jak koledzy mówią co to musieli niedawno zrobić w swoich niezawodnych Golfach i innych wynalazkach niemieckiej motoryzacji :D A ja się uśmiecham, bo w mojej 156 robię w zasadzie tylko sprawy eksploatacyjne, a zapłaciłem za nią duuużo mniej niż oni za swoje, na dodatek ja mam 2.4 175 KM, a oni co najwyżej 1.9 110-130 KM.

@pogop: Ja to bym
@Johny3: to dajesz, gość mieszka w pobliżu, mogę ci sprawdzić stan jak chcesz.

A czasem nie jest tak, że naprawa zawieszenia w alfach, to są ogromne koszty i krótka trwałość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pogop Wskaż mi jednego Niemca z lat 1995-2004, który ma aluminiowe zawieszenie wielowahaczowe i zawieszenie to wytrzymuje długo na naszych drogach. Podpowiem - nie ma.
@pogop: Czy wydać te 2.5k co 3 lata to są OGROMNE koszty to ja nie wiem, a warto dodać, że od alfy 159 zawieszenie jest już dużo wytrzymalsze. PS. jak na 17/18 letnie auto z niemiec ten przebieg wydaje się ciut mały (mniej niż 1k miesięcznie), możliwe, że ma nastukane 300k, a i twin spark w przeciwieńśtwie do jtd czy v6 busso tytanem trwałości nie jest.
@pogop: Myślałem, że to Twoje ogłoszenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za daleko mam do Wielkopolski.

Zawieszenie jest bardzo nietrwałe... Tylko czemu od wymiany tyłu zrobiłem 30k km i nic nie stuka? Przodu (oprócz stabilizatora) nie ruszałem od kupna i również spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)