Wpis z mikrobloga

reTest Intel Core i5-2500K i Core i7-2600K
Cześć i czołem mirki! Poniedziałek jest najgorszym dniem tygodnia, więc mamy dla Was coś na osłodę, co było długo wyczekiwane? O czym mowa? O reteście nieśmiertelnych procesorów Intela w postaci rodziny Sandy Bridge. Tak, tak mireczki. Porównaliśmy je do wszystkich ostatnich generacji produktów Niebieskich (Ryzena też nie zabrakło). ( ͡ ͜ʖ ͡) Są wyniki w grach, programach do pracy, przed i po OC, łącznie z poborem mocy.

W skrócie jak to wszystko ma się po latach? Cóż... Intel może być zarówno dumny z Sandy Bridge, a jednocześnie musi pluć sobie w brodę, że stworzył tak długowieczny procesor. Procesory Intel Core i5-2500K oraz i7-2600K zniosły próbę czasu więcej niż dobrze, czego zasługą są bardzo wysokie możliwości OC ze względu na lutowany IHS. Oczywiście, parowanie takich jednostek z najnowszymi kartami graficznymi klasy GeForce GTX 1080 będzie w niektórych momentach skutkowało ograniczeniem ich możliwości, aczkolwiek modelom niższego szczebla powinny zapewnić odpowiedni pas startowy. Jeśli kupiliście Sandy Bridge w 2011 roku, podkręciliście do 4500 MHz lub wyżej, zrobiliście tym samym interes życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie wyniki dostępne do wglądu tutaj:
https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_core_i5_2500k_i_core_i7_2600k_sandy_bridge

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware #technologia
PurePCpl - reTest Intel Core i5-2500K i Core i7-2600K
Cześć i czołem mirki! Poniedzi...

źródło: comment_sxgY1ZrEg5BVXX2WIq1VD5IZxb1Wv7gI.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Dziękuję Wam serdecznie! Tak naprawdę, to ten test publikujecie przy okazji, bo wiem, że zrobiliście go specjalnie z myślą o mnie i o moim długowiecznym i7-2600k ( ͡° ͜ʖ ͡°) W weekend dostał nowe chłodzenie, SPC Fortis 3, a jak dojdzie coś więcej niż GTX 960 (np. drugi, albo 1070-1080 z okazji Cyberpunk 2077 za milion lat), to rozpoczynam kręcenie ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Dzieki za wrzucenie tego ! W okolicach premiery G4560 czekalem na test porownawczy z 2500k po OC. Skladalem kompa do ok 1500zl (nowka lub uzywki) i w cenie Pentiuma moglem miec i5. Kupilem takiego, wykrecilem go na 4,7GHz i poki co jestem zadowolony.

Nic tak nie cieszy jak wykresy z ktorych wynika, ze podjelem dobra decyzje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Powiedzcie czy macie może jakieś informacje, kiedy będzie można kupić jakiegoś niereferenta 1080ti, bo teraz nawet google za wiele nie znajduje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: ja mam co prawda i7 2600 bez k, ale daje radę z combo 480.

Pieniądze odłożone na gruntowną modernizację, ale póki co nie widzę najmniejszego sensu pakować się w 7700k i 1080Ti za 3500.

Być może poczekam na nową litografię i jak się rozwinie nowa pamięć w GPU.
  • Odpowiedz