Wpis z mikrobloga

Wysłaliśmy do 66 urzędów w miastach na prawach powiatu pytania o imiona i nazwiska nagrodzonych urzędników, wysokość nagrody i powody jej przyznania. No i się zaczęło. Co powiat, to większa fantazja...Sami zobaczcie.

Elbląg, Rzeszów i Żory podały informacje o nagrodach, ale tylko dla pracowników pełniących funkcje publiczne, Olsztyn odtajnił, komu jaką nagrodę przyznał, ale nie poinformował, za co.

W Tychach wiemy za co i ile, ale nie wiemy komu. Grudziądz podał tylko wysokość nagród, przemilczał nazwiska nagrodzonych i otwarcie przyznał, że nie wie, za co nagradzał, podobnie Sosnowiec.

Siemianowice Śląskie postawiły na oryginalność. W jednym dokumencie była lista imienna nagrodzonych pracowników, a w drugim kwoty przyznawane w poszczególnych wydziałach. I jak to połączyć?

Całe Podlasie trzyma się zasady – Wiem, ale nie powiem, Katowice powiedziały, że będą z nami rozmawiać, jak podpiszemy wniosek, a Trójmiasto w ogóle nie chciało z nami gadać, twierdząc, że nie musi odpowiadać stowarzyszeniu.

Stolica twardo stoi na stanowisku, że nie nagradza swoich urzędników, dokładnie to „nie przewiduje takiego składnika wynagrodzenia”.

Cały artykuł https://zajezyk.pl/sprawa/skromny-jak-urzednik
Ogólnopolską mapę nagród, informacje komu, za co, ile? znajdziecie tutaj:http://informacjapubliczna.org/aktualnosci/test-nagrodowy-siecobywatelska-pl

#ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #nagrody #samorzady #polska #urzad #elblag #rzeszow #zory #tychy #grudziadz #sosnowiec #siemianowice #podlasie #katowice #trojmiasto #warszawa #rybnik #zamosc #lublin #prawo #urzedasstory
Watchdog_Polska - Wysłaliśmy do 66 urzędów w miastach na prawach powiatu pytania o im...

źródło: comment_Cfei5JfJdsfUMUnMc60Gu8IVgRDtATku.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska prostych rozwiązań jest kilka. Nie chcą aby ludzie dowiedzieli sie ile biorą kasy. W urzędach pracują nie raz całe rodziny lub większość możliwych znajomych wójtów burmistrzów itp. Wówczas jedna osoba mogła by zazdrościć drugiej nagrody. Powiem Ci tak im mniej wiesz tym lepiej śpisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krupek: Pierwsze informacje zebraliśmy pod koniec września. Ale wtedy nie mieliśmy konta na wykopie, by tu udostępnić. To też sporo danych, ściągnięcie ich od urzędów i opracowanie, trwało i trwa, wciąż wysyłamy skargi na bezczynność samorządów, które nie odpowiedziały lub odpowiedziały niekompletnie. Ostatnio prowadzimy też kampanię, przy wsparciu rysowniczki, Ciągniemy władze za język. W trochę lżejszej formie, niż czasem mamy w zwyczaju, opisujemy nasze sprawy jeszcze raz, by pokazać, że
  • Odpowiedz
Efektem waszych pytań może być tylko to, że przestraszona góra zabierze nagrody dołowi i postara się te pieniądze wydać na "obojętnieco" albo rozkradnie poza systemem. Tak to wygląda w praktyce.


@Kupojadek: I co zrobi dół? Zdechnie z głodu? W normalnym przedsiębiorstwie co lepsi odejdą a reszta wynegocjuje lepsze warunki. Jeśli nagroda jest normalną częścią uposażenia to znaczy że coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Sosnowiec widzę na nagrody nie żałuje. Ja się pytam za co? Za postępujący upadek miasta? Ilekroć odwiedzam to miasto zastanawiam się czym zawinili mieszkańcy, że muszą je oglądać na codzień. I piszę to jako sympatyk Zagłębia Dąbrowskiego.
  • Odpowiedz
Pierwsze informacje zebraliśmy pod koniec września


@Watchdog_Polska: Na piśmie z Rybnika jest data pisma (odpowiedzi) marzec 2016. To jaki wrzesień? W sumie kiepsko tak dbać o przejrzystość Państwa a samemu kłamać
  • Odpowiedz
Powinny, w idealnym świecie znalazłbyś sobie je od razu w internecie na stronie biuletynu informacji publicznej


@Watchdog_Polska: Nie do końca. Są stanowiska na których nie można podawać wynagrodzeń i pisać corocznych oświadczeń majątkowych bo to koliduje z pracą jaką wykonują. Sam byłem na takim stanowisku jako urzędnik samorządowy.

Inicjatywa fajna i popieram ale nie uogólniajcie, że skoro państwówka=każdy ma prawo wiedzieć bo "za moje podatki" ;)
  • Odpowiedz
Prawo do informacji publicznej nie stoi wyżej od prawa do prywatności, o czym mówi konstytucja oraz sama ustawa o dostępie do informacji publicznej (art. 5 ust. 2). Nawet na tej mapce można znaleźć odpowiednie wyroki. Szkoda, że o tym nie wspomniano na wstępie. Upublicznieniu podlega wynagrodzenie osób sprawujących funkcje publiczne (wójt, sekretarz, skarbnik, osoby wydające decyzje), ale zwykł urzędnik, który nie składa oświadczeń majątkowych, podlega pod ochronę i podanie jego nazwiska z
  • Odpowiedz