Wpis z mikrobloga

zabranianie aborcji nie sprawi, że wszystkie kobiety z uśmiechem będą donosić ciążę


@alicemeow: bo to chyba nie o uśmiech chodzi, tylko o uszeregowanie wartości. Dla przeciwników aborcji jest dość jasne że życie dziecka >> komfort rodzica. Uwzględniono co bardziej dramatyczne przypadki i mamy sytuację prawną jaką mamy, ale spór o posortowanie wartości zawsze będzie trwał.
  • Odpowiedz
@Tical25: Ale możesz sobie mówić i robić co chcesz, dopóki nie zaczynasz decydować za kogoś xD B--ń boże, ja nie jestem lewakiem. Wyznaje prostę zasady wolnościowe i nie wpieprzanie się w cudze życie :)
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack:

z tego też powodu napisałem wyraźnie, że chodzi o zarodek zagnieżdżony w macicy. Nie o niezapłodnione jajeczko, nie o spermę, tylko zarodek zagnieżdżony w macicy.


A dlaczego zarodek zagnieżdżony w macicy miałby być, a s----a czy jajeczko nie? Co to za arbitralnego ustanawianie granic, wg twojego widzimisię? Nie widzę powodów, dla których miałbym odrzucać inną granicę, a twoją nie. Przy czym twoja nie ma nawet dobrego uzasadnienia. Pewnie jajeczko
  • Odpowiedz
Ale krówka, świnka, konik, też żyje.


@MrOsamaful: ale art. 38 Konstytucji mówi o prawie do ochrony życia każdego CZŁOWIEKA.
Kolejny, który brak argumentów chce nadrobić argumentem ad absurdum XD
pozdro i elo.
  • Odpowiedz
Ale możesz sobie mówić i robić co chcesz, dopóki nie zaczynasz decydować za kogoś xD


@MrOsamaful: Mówienie prawdy jest zbyt prawicowe dla ciebie, że tak łżesz? Nie mogę mówić czego chcę, bo jest zakaz "mowy nienawiści".
  • Odpowiedz
@alicemeow:

A skoro mozemy miec s--s bez dzieci to czemu nie korzystac?


A skoro możemy mieć pieniądze bez pracy to czemu nie kraść? Bo to niemoralne? Tak jak zabieranie innym istotom prawa do życia? To właśnie to dziecięce spojrzenie na świat o którym pisałem
  • Odpowiedz
@Tical25:

Nie mogę mówić czego chcę, bo jest zakaz "mowy nienawiści".


No i co ja mam z tym wspólnego? Przecież to nie moja wina i nic na to nie poradzę. Też uważam, że to głupi przepis.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: jak dla mnie to raczej chodzi o dawanie komuś możliwości wyboru i ponoszenie konsekwencji takowego - chce urodzić dziecko, biorę na siebie świadomie wszystko związane z wychowaniem dziecka i z ciążą, jeżeli nie czuje się na to gotowa czy ekonomicznie, czy psychicznie, czy jakkolwiek to mam możliwość powiedzieć, że nie chce i tyle.
  • Odpowiedz
Co to za arbitralnego ustanawianie granic, wg twojego widzimisię?


@tryb_nocny: To raczej widzimisię natury. Zapłodnione jajeczko ma już komplet DNA nowego człowieka, a s----a i komórka jajowa nie. Widzę, że lewusy tu wypowiadające się nawet gimnazjum ne skończyły, bo by wiedziały tak podstawowe rzeczy.
  • Odpowiedz
A dlaczego zarodek zagnieżdżony w macicy miałby być, a s----a czy jajeczko nie? Co to za arbitralnego ustanawianie granic, wg twojego widzimisię? Nie widzę powodów, dla których miałbym odrzucać inną granicę, a twoją nie.


@tryb_nocny: bo niezapłodnione jajeczko nie ma możliwości rozwoju do dorosłej formy człowieka? - to samo odnosi się do plemnika. Niezagnieżdżone zapłodnione jajeczko obumrze, jeśli się nie zagnieździ.
Ja piszę o faktach, a ty zaczynasz trolować.
To
  • Odpowiedz
jak dla mnie to raczej chodzi o dawanie komuś możliwości wyboru i ponoszenie konsekwencji takowego - chce urodzić dziecko, biorę na siebie świadomie wszystko związane z wychowaniem dziecka i z ciążą, jeżeli nie czuje się na to gotowa czy ekonomicznie, czy psychicznie, czy jakkolwiek to mam możliwość powiedzieć, że nie chce i tyle.


@alicemeow: Rozumiem zatem, że jesteś przeciwko obowiązkowi alimentacyjnemu? W końcu mężczyzna też może być niegotowy, czy to
  • Odpowiedz
No ale może uważasz, że jesteś mądrzejszy od doktora z tytułami naukowymi na 6 różnych uczelniach, to sorki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MrOsamaful: Nie wiem, być może w zakresie projektowania systemów informatycznych jestem od niego mądrzejszy, ale co to ma do rzeczy?

Zresztą płód z biologicznego punktu życia nie jest w pełni żywy.


@MrOsamaful: którego z wymienionych 5 koniecznych punktów płód nie spełnia?
  • Odpowiedz
@alicemeow: idąc takim rozumowaniem "dawanie komuś możliwości wyboru i ponoszenie konsekwencji takowego; jeżeli nie czuje się na to gotowa czy ekonomicznie, czy psychicznie, czy jakkolwiek to mam możliwość powiedzieć, że nie chce i tyle." skąd pomysł żeby ograniczać taką decyzyjność tylko do pierwszego trymestru?
  • Odpowiedz
Chociaż ta twoja interpretacja prawnicza jest bardzo słaba


@tryb_nocny: jaka interpretacja? ja podałem jednolity tekst źródłowy.

W takim razie go zmieńmy, posiadamy głupi artykuł w konstytucji.

Myślę, że powinieneś się z tym zgłosić do tych debili, którzy pracowali nad treścią Konstytucji. Na pewno uznają twoją światłą opinię. W końcu
  • Odpowiedz
Ale ty wiesz o tym, że komórka jajowa również posiada komplet DNA?


@tryb_nocny: Twierdzisz, że z DNA umiejscowionego w komórce jajowej da się stworzyć pełen łańcuch DNA potrzebny do odtworzenia człowieka?
  • Odpowiedz