Wpis z mikrobloga

@srsly_meh: Oh really...

Domy Samotnej Matki – województwo dolnośląskie
Dom Samotnej Matki (jednostka prowadząca - Stowarzyszenie Monar - Markot - Centrum Pomocy Bliźniemu), ul. Folwarczna 50, 67-200 Głogów; tel. (76) 833 35 00;
Dom Samotnych Matek z Dziećmi "Markot" (jednostka prowadząca: Dolnośląskie Centrum Pomocy Bliźniemu), ul. Parkowa 3, 59-900 Zgorzelec; tel. (75) 771 72 17, 0-607 077 216;
Stowarzyszenie "Monar" - Ośrodek dla Bezdomnych i Maltretowanych Matek z Dziećmi "Markot VI", ul. Mickiewicza 38, 59-330 Ścinawa; tel. (76) 843
  • Odpowiedz
@nvmm: no ale co mi tu wklejasz listę przypadkowych placówek? Żadnej z nich nie założył prawak bo z definicji żadnego nie obchodzi los samotnej matki. Większość z tych adresów ma jakieś katolickie odwołania albo wyrosło raczej dzięki socjalnej części naszego ustroju nastawioną na pomoc społeczną.
  • Odpowiedz
co żołądź z dębem


@alicemeow: dla przykładu, jakby ktoś zasadził całe pole dębów, a pierwszej nocy jakiś chuligan wszystko zniszczył, teoretycznie nic się nie stało bo to przecież jeszcze nie dęby i ogólnie nie do końca wiadomo co to było, ale jednak jakiś niesmak by był. a przy obecnej panice dotyczącej drzew to gość by został okrzyknięty w mediach nie lada zbrodniarzem
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: @jack-lumberjack: uważam, że to bardzo sensowna propozycja ze strony działaczy pro life, ale nie, najlepiej zabronić, bo to hurr durr morderstwo i mieć w dupie całą resztę : ) czy aborcja będzie legalna, czy nie, to i tak będzie wykonywana, więc najlepiej zaakceptować rzeczywistość i skoro chcemy działać w stronę ochrony życia poczętego to można się zaangażować w podobne działania co ta Pani : )
alicemeow - @stan-tookie-1: @jack-lumberjack: uważam, że to bardzo sensowna propozycj...

źródło: comment_XeNQuvkAI1OXl4KkziV8dBDOMFvzwPY1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alicemeow: jakieś dane? i czy przypadkiem powody dlaczeo umierały te kobiety (ile ich umarło?) nie zostały o tyle rozwiązane, że medycyna cały czas się rozwija i coś co było śmiertelne jeszcze 50 lat temu jest dzisiaj do przeprowadzenia z sukcesem. Plus nie mówiłem nigdzie o zaostrzeniu prawa do tego co chcą organizacje prolife, jestem na stanowisku że obecna sytuacja prawna w Polsce jest optymalna.
  • Odpowiedz
  • 7
@BylemLewakiemZanimToByloModne czekaj, czy ja coś napisałem o dzieciach nienarodzonych? Podałem definicję człowieka, a przecież w regulacjach prawnych operujemy definicjami, a nie ideologiczną nowomową. Kończą ci się argumenty to zaczynasz.walic.w.bęben ad absurdum i personam? XD
  • Odpowiedz
@BylemLewakiemZanimToByloModne: Hej, czarodzieju, a słyszałeś może kiedyś o wcześniakach? I patrz, całkiem żywi ludzie rodzą się nawet w piątym miesiącu ciąży. Od kiedy dajesz im prawo do nazywania się ludźmi? Od kiedy wykształcają się im paluszki? Kiedy zaczyna bić serce? A może kiedy zaczynają czuć i myśleć? (jeśli tak, dopuszczasz późną aborcję, niektórym nie idzie to nawet przy 40 r.ż.)
Większość tego typu argumentów brzmi trochę jak "Skoro to nie
  • Odpowiedz
Hej, czarodzieju, a słyszałeś może kiedyś o wcześniakach? I patrz, całkiem żywi ludzie rodzą się nawet w piątym miesiącu ciąży. Od kiedy dajesz im prawo do nazywania się ludźmi?


@nvmm: NIe p-----l mnie tutaj. Chodzi o aborcję do końca 3 miesiąca i nie więcej. Więc nie pitol mi tu o 7-8 miesięcznych płodach.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: A ty znowu gównoburze kręcisz. Nieładnie. Cherry picking definicji. Poza tym to tylko słowa, wiele z nich nie posiadają ostrych definicji - posługujemy się w końcu językiem naturalnym. Poza tym, przedmówca nawet nie wspominał o konstytucji i prawie. Są zapisy w konstytucji, które są po prostu złe.

Jestem w stanie tolerować wczesną aborcję po zgwałceniu, czy wykryciu poważnych wad rozwojowych, ale k---a bo się boi, że facet ją zostawi? Dziecko to nie piesek, czy chomik.


Tak, taki powód jest głupi. Natomiast każda kobieta powinna mieć możliwość dokonania aborcji do odpowiedniego momentu z takich powodów, że ciąża jest objęta wysokim zagrożeniem przez wiele
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Choćby umierały podczas nielegalnych aborcji, które odbywały się w niesterylnych warunkach, poza tym, ile mamy w Polsce takich przypadków jak ten http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-13/zamrozone-zwloki-blizniat-na-balkonie-matka-zmarla-w-szpitalu/ ? to są kobiety, których nie stać, żeby wyjechać na Słowację, czy do Niemiec i to w ich sprawie trzeba walczyć. Ten kompromis to g---o kompromis, zabranianie aborcji nie sprawi, że wszystkie kobiety z uśmiechem będą donosić ciążę, dlatego sugeruję, żebyś jako obrońca życia skierował swoją energię
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: czyli jesteś za eksterminacją samotnych matek z dziećmi, typowo lewicowy pomysł. Kiedyś takiemu lewakowi, wybitnemu socjaliście żydzi przeszkadzali, potem też czepił się narodowości i bardzo źle się to skończyło.


@rzaden_problem: Przestań bzdurzyć, pomoc dla samotnych matek i rozwody to lewackie idee. A ten o którym piszesz, czyli Hitler, nigdy nie był socjalistą, tylko typowym prawaczkiem, wspieranym przez innych prawaczków. I faktycznie źle się to skończyło.
  • Odpowiedz
@alicemeow: @BylemLewakiemZanimToByloModne: @bluehawaii91: Nie mam nic przeciwko aborcji w sytuacji kiedy ciąża zagraża życiu kobiety lub jest wynikiem przestępstwa bądź wykryto poważne wady rozwojowe. Natomiast nigdy nie poprę pełnej legalizacji aborcji. Po pierwsze dlatego, bo uważam że życie w jakiej formie by nie było powinno być chronione, to że nie mamy do czynienia z w pełni wykształconym człowiekiem nie oznacza, że wolno odmawiać mu prawa do
  • Odpowiedz
@BylemLewakiemZanimToByloModne: TOBIE chodzi, czy ogólnie lewakom? Bo spotkałam się już z postulatem, że ciąża jest ciąża i można i do 9 miesiąca. (sic!)


@nvmm: Owszem, mnie i lewakom. Nie wykluczam istnienia jednostek, które mogą gadac coś że do końca ciąży, ale to marginalny margines. W Europie dominuje 3 miesiąc jako dozwolony czas na przerywanie ciąży i większość lewaków tego sie właśnie trzyma.
  • Odpowiedz
C--j cię obchodzi jej płód. Powtarzam, płód. Nie dziecko. Będzie chciała, to urodzi. Nie, to nie. I nie w--------j swojego kinola jej między nogi.


@BylemLewakiemZanimToByloModne: Zatem gdy facet zostawi kobietę w ciąży to nie musi płacić alimentów. W końcu zostawił kobietę i płód, a nie kobietę i dziecko.
  • Odpowiedz