Wpis z mikrobloga

Planuje zrobić sobie meble z palet do nowego mieszkania. I nie wiem czy dobrze kombinuje. Chce zrobić kanape/rogowke która będzie też mogła też służyć jako 2 oddzielne łóżka albo 1 duże po złączeniu. Znalazlem palety 80x100 czyli takie które po złączeniu będą idealnie pasować do materaca 200x80. Na oparcia 3 palety 80x60. Na stolik 2 palety 80x60 i zostanie mi jeszcze 5 palet (minimalne zamowienie 10) to cos z tego może jeszcze wykombinuje. Myślałem, że troche przycebule ale za nowe palety z dostawą zapłace prawie 200€, do tego farby, materace, jakies poszewki i poduszki. Pewnie w ikei już bym cos znalazl za ta cene ale w tym przypadku miałbym większą satysfakcje. Z chęcią przyjme jakieś porady od kogoś kto się bawił w takie rzeczy. Oczywiście planuje szlifować i malować.
#mistrzpainta #meblezpalet #palety #design #meble #majsterkowanie #diy #wnetrza
thisisthesix - Planuje zrobić sobie meble z palet do nowego mieszkania. I nie wiem cz...

źródło: comment_YW6KUPBXMsJ5tv9DBgFinw3AjlcUCVWW.jpg

Pobierz
  • 41
@TrzodaChlewna to nie jest do końca prawda. Do epali wymaga się drewna dobrej jakości. Ogólnie to jest tak, że jeśli drewno ma jakieś skazy to robi się z niego takie biedopalety, które są sprzedawane po dużo niższej cenie. Normalne (nawet nie te euro) są bardzo prawilne. Ich zadaniem jest jednak sporo wytrzymać ;)
@czarny_matt94: jedyne co mi się podoba to stolik z europalet, pacnięty jakąś ładną ciemną bejcą, i ze szkłem na stole. Ale od kiedy pracuję w magazynie to mi się "trochę" opatrzyło i chyba jednak w salonie sobie nie zrobię xD
@thisisthesix: meble z palet z mody już wyszły, do tego jeśli nie chcesz mieć drzazg i robali i innego syfu to musisz je porządnie zeszlifować i polakierować lub pomalować, bo nie jesteś w stanie dobrze wyczyścić surowej palety. Dobre do mieszkania dla studentów, a nie na nowy dom