Wpis z mikrobloga

@mokry_sen_polonisty: Ale jak Tusk znowu zacznie robić wstyd jak ostatnio to nie będzie wina Niemiec tylko przewodniczącego z Polski. To dla Niemców co mu każą co ma robić bardzo wygodna pozycja, dla nas fatalna. Krytykować Trumpa to ostatnie co nam potrzeba.
@tell_me_more: Nie mam nic do debili, to nie ich wybór. Najczęściej.
Ale jeśli ludzie z taką przypadłością stanowią reprezentację blisko czterdziestomilionowego kraju, to coś jest nie halo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tell_me_more: Ba. Wystarczy być niedouczonym ignorantem, by być ministrem :) Na przykład Ministrem Spraw Zagranicznych ;) #pdk

Poza tym, Czy PO, czy PIS - jeden grzyb. Obie partie są siebie warte. Niestety, mamy żelazny elektorat i nawet, jak znalazłaby się prawdziwa alternatywa, która na prawdę chciałaby wyleczyć chore państwo, to i tak nie wygra, bo "żelazny elektorat", który ma klapki na oczach i nie widzi nic poza tym, że trzeba głosować
@tell_me_more: Ty chyba nie wiesz co mówisz, Tusk może doprowadzić do tego, że Niemcy będą kręcili obok nas z Rosją co chcą, każdy interes im przejdzie, a Polska stara się to blokować, żeby to nie wpłynęło na naszą gospodarkę
@BobbyBambo: do tego właśnie doprowadza PIS wystawiając przeciwko inteligentnym politykom kompletnych idiotów jak Waszczykowski, i izolując się dla prywatnej zemsty jarka na arenie unijnej.

To jest podstawa dyplomacji - nie graj sam na wszystkich. Tego nie trzeba tłumaczyć dzieciom w przedszkolu... Jakich sojuszników kaczor zamierza mieć, skoro nawet Węgry, Litwa, Czechy, Słowacja, Rumunia są przeciwko niemu?

Bo jak dla mnie jedyne racjonalne wytłumaczenie tej polityki to kurs na wyjście z UE
@tell_me_more: A ja się bardziej martwię o to, że polska za niedługo zgnije pod butem innego państwa. I nie mam tutaj na myśli tych wszystkich wielkich haseł, że tusk jest wasalem merkel itd. tylko zostaniemy przygnieceni przez obcą gospodarkę i to będzie koniec bo wtedy już nie będzie wyjścia z takiej sytuacji oprócz wojny.
@tell_me_more: Nie mam na myśli tych podupadających państw i nie chcę gdybać co by było gdyby polska znalazła się po innej stronie muru. Ale zaczynam zauważać niebezpieczne zjawisko kręcenia interesów za "naszymi" plecami, jak na razie Rosja nie jest w stanie nam niczym zagrozić, mogą jedynie postraszyć, Niemcom bym za bardzo nie ufał w myśl "współpracuj ale nie ufaj i sprawdzaj", co do USA to jeszcze za mało czasu minęło by
@BobbyBambo: jedyny sposób, żeby nie kręcono interesów za naszymi plecami - kręcić interesy z nimi. Jaką masz alternatywę? Położyć się na środku podłogi i płakać? To właśnie proponuje PIS w polityce zagranicznej.
@tell_me_more: Normalnie mówisz tak jakbyś uważał, że ja za PISem, ja nie mówię, że ich lubię i nie lubię ich pomysłów. I masz rację trzeba kręcić z nimi ale nie dać się zakręcić ale niestety Obecna władza tego nie potrafi i w sumie to żadna nigdy nie potrafiła.
@BobbyBambo: No właśnie PO potrafio. Nie idealnie, ale lepiej, niż PIS. Bo przynajmniej rozumieli, że żeby ludzie z Tobą robili interesy - to czasem musisz ustąpić i pójść na kompromis. A PIS oczekuje, że albo jest po naszemu 100%, albo zdrada! No to wszyscy mają ich w dupie.
@tell_me_more: Powiem Ci tak w nie których przypadkach trzeba postawić na swoim, nie można też w każdej sprawie iść na kompromis, są segmenty gdzie można trochę oddać by w innym więcej zyskać ale są pewnie sprawy w których nie można ustąpić.