Wpis z mikrobloga

@majzok: jak wpiszesz dobry kodpocztowy, ale zla nazwe miasta to tez paka doleci, mi przypszla kiedysz paczka DLA Kubusia puchatka zamieszkaloego w stumilowym lesie
  • Odpowiedz
@heater: a numer domu też był? bo kod go nie wskazuje. I ze złą nazwą miasta trzeba uważać, bo nie wiadomo w którą stronę poprawią, mogą założyć że kod jest zły, chyba że miasto będzie zmyślone to spróbują poprawić miasto.
Tak się bawiąc lepiej sprawdzić czy dany kod jest jednoznaczny: http://kody.poczta-polska.pl
  • Odpowiedz
@heater: a numer domu też był? bo kod go nie wskazuje. I ze złą nazwą miasta trzeba uważać, bo nie wiadomo w którą stronę poprawią, mogą założyć że kod jest zły, chyba że miasto będzie zmyślone to spróbują poprawić miasto.


@wkto: Ja miałem taki problem.

Adres i miasto dałem z Poznania, ale kod pocztowy z miasto rodzinnego. Paczka poszła do miasta rodzinnego i została zwrócona do nadawcy "Taki
  • Odpowiedz
@insystem: mi tak DPD zrobiło tuż przed świętami. Wysyłałem z Warszawy do Bielska, kod Bielski, ulica też w Bielsku, ale w przedświątecznym amoku chciałem "szybko" i wpisałem "Warszawa". Doszło następnego dnia do depotu DPD w Bielsku, gdzie orły zamiast dostarczyć do kompletu "ulica + kod" w BB, postanowiły w internecie poszukać, jaki będzie kod dla ulicy o identycznej nazwie ale w Warszawie. Po 2 dniach przesyłka znów w Warszawie. I
  • Odpowiedz
@uhu8: Powiem tak. Raz się zamotałem z paczką i kurier Pocztexu dzwonił do mnie o 1 w nocy pytając się czy ma iść na Świebodzin, czy na Poznań :D
  • Odpowiedz