Wpis z mikrobloga

Wszyscy tu podniecają się Tuskiem. Taka krótka pamięć i dlatego w tym kraju jest tak źle. A co z: " teraz paliwo może być i po 7 zł", synek w olt Express i Amber Gold które sobie spokojnie działało? Co z podniesionym VAT i zabraniem kasy z OFE, co z aferami zamiatanymi pod dywan, co z wchodzeniem w tyłek Angeli i żartami po katastrofie z Putinem, wszystko to nic bo go wybrali drogi raz na swoją marionetkę? Tusk na prezydenta? Serio? To jeszcze Petru na premiera i Nowak wróć? Tak wiem, już klawiatury gorące i zaraz będzie że jestem pislamistą bo ludzie mają krótką pamięć i głosują na zmianę : PiS, PO, SLD, a później płacz że źle w tym kraju. Sami to dziadostwo wybieracie. #polityka
  • 245
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@BobMarlej rozbudowa sieci autostrad, które kosztowały za km więcej niż te drążone w skałach w Szwajcarii? Dodaj jeszcze ile firm padło przy tej budowie. U mnie w mieście jedna firma zatrudniająca ponad 1000 osób prawie padła przez autostrady. Na szczęście przedstawili się na elektrownie i wychodzą z dołka. Jako tako się trzymały. Ty chyba nie wiesz jak wyglądają przetargi w Polsce i to było widać przy autostradach i stadionach.
Trybunał szanowali
  • Odpowiedz
synek w olt Express

@elcede: W sensie, premier ma zakazywać swojej rodzinie pracować?

Amber Gold które sobie spokojnie działało


To się nazywa wolność prowadzenia działalności gospodarczej - możesz prowadzić firmę dopóki nie udowodnią Ci że nie
  • Odpowiedz
rozbudowa sieci autostrad, które kosztowały za km więcej niż te drążone w skałach w Szwajcarii?

@elcede: [potrzebne źródło]

Dodaj jeszcze ile firm padło przy tej budowie. U mnie w mieście jedna firma zatrudniająca ponad 1000 osób prawie padła przez autostrady.

A potrafisz powiedzieć dlaczego tak się stało? ;) Ja wiem, zastanawia mnie czy Ty wiesz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZatrutaStudnia ale czy Tu nie rozumiesz że ja go nie łapie za słówka tylko pokazuje jego nastawienie do obywateli, którzy na niego głosowali. Cena paliwa zależy od wielu czynników ale państwo ma znaczny wpływ przez ilość podatków jakie są zawarte w cenie
  • Odpowiedz
Cena paliwa zależy od wielu czynników ale państwo ma znaczny wpływ przez ilość podatków jakie są zawarte w cenie

@elcede: Powiem Ci to tak - od 2009 do 2012 cena paliwa wzrosła o 240 groszy, z czego ~35 groszy stanowiły podwyżki podatków.
  • Odpowiedz
@elcede:

rozbudowa sieci autostrad, które kosztowały za km więcej niż te drążone w skałach w Szwajcarii?

Nie powtarzaj utartych mitów. [picrel]
Jakoś dużo firm nie padło. Poza tym taka różnica, że coś się chociaż budowało, a za obecnej władzy przetargi stoją już 6-12 miesięcy i raczej nic nie wskazuje, aby ruszyły. Przecież kasę z unii na lata 14-20 dostaliśmy taką samą co na lata 07-13.
BobMarlej - @elcede: 
 rozbudowa sieci autostrad, które kosztowały za km więcej niż t...

źródło: comment_He2g4XQWqmzwqxobhhspi6e09miUf0Er.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jakoś dużo firm nie padło.

@BobMarlej: Padły przez nieprzekupność państwa - kiedyś wygrywała firma która dawała najtańszą cenę, poniżej spodziewanych kosztów, a potem domagała się od państwa więcej pieniędzy bo pojawiły się "nieprzewidziane trudności". I poprzednie rządy dawały, a PO przestało dawać - i sporo firm znalazło się z ręką w nocniku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZatrutaStudnia Ty patrz a gdzie była swoboda prowadzenia działalności jak zamykał sklepy z dopalaczami?
Kasy w OFE nie było? To po co Tusk ja zabierał? Taka sama obietnice jak wpłaty emerytury z ZUS w którym już teraz nie ma kasy na emerytury?
  • Odpowiedz
Kasy w OFE nie było? To po co Tusk ja zabierał?

@elcede: Ponieważ dług w OFE liczy się do długu publicznego, a dług w ZUS nie liczy się do długu publicznego. Gdyby nie to to nikt by tego nie tknął, bo nie było po co.
  • Odpowiedz
a gdzie była swoboda prowadzenia działalności jak zamykał sklepy z dopalaczami?

@elcede: Jest różnica między robieniem czegoś ustawą (której nie popieram), a prokuratorem stojącym nad głową każdego przedsiębiorcy którego postulujesz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ZatrutaStudnia dobre. A zapominasz o podwykonawcach, którym nie płacono co? Państwo polskie takie nie przekupne. Cos wspaniałego. Szkoda ze z osobistych doświadczeń wiem coś innego.
  • Odpowiedz
@elcede: Czyli licytacja na obrazki?
Sorry, ale w Twoim wypadku źródłem jest d--a autora.
I nie narzekaj na ceny, obok dwóch płatnych autostrad masz o wiele więcej bezpłatnych ekspresówek. System podobny do tego, co jest w innych dużych krajach europejskich, np. Francja, Hiszpania, Włochy. Winiety mają małe gównokraje, do których Polska jest 4-5x większa, więc odpowiednio byłyby u nas 4-5x większe.
Teraz wrzucę coś lepszego - "dynamiczną" budowę za PiS.
BobMarlej - @elcede: Czyli licytacja na obrazki?
Sorry, ale w Twoim wypadku źródłem ...

źródło: comment_CvPbB9nMmB1fSpYu5I3YZtrfJdeddBfo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BobMarlej Ty mówisz o tych ekspresówkach które są specjalnie psute aby nie stanowić konkurencji dla autostrad? Dobre sobie. I oczywiście musi być argument : a za pis. Póki tym najłatwiej poznać trola z po
  • Odpowiedz
@elcede: Książę Monako się odezwał, któremu przeszkadza paręnaście cm węższego pasu i parę km/h niższy limit prędkości. Według norm zachodnioeuropejskich ekspresówki spełniają normy ichnich autostrad.
  • Odpowiedz