Wpis z mikrobloga

Mam lekkie wypukliny na trzech kręgach kręgosłupa w odcinku lędźwiowym - wg. opisu po tomografie. Opis był na tyle niedokładny, że wybrałem się do lekarza sportowego, który w specjalizacji był kardiologiem (przy okazji mi zbadał serducho i zrobił USG - wszystko OK) i dość mocno skrytykował tenże opis, zalecił przejść się typowo do neurochirurga ze zdjęciem z tomografu. Od tej pory minęły ze trzy miesiące, a ja miałem natłok zajęć i obowiązków w tym czasie, więc tematu nie ruszałem. Dzisiaj pojechałem prywatnie na rezonans, żeby mieć porządne badanie. Z nim mam zamiar udać się prywatnie do dobrego neurochirurga.
Na co dzień nie cierpię, plecy mnie nie bolą- czasami lekko poszczypie. Mam też delikatnie odrętwiałe lewe udo. Zależy mi przede wszystkim na wyleczeniu tego i powrocie na siłownię, bo po 3 latach intensywnych treningów zdążyłem wyrobić nałóg...
Jakieś rady, zalecenia?
A może ktoś się zna i chciałby zobaczyć zdjęcia z dzisiejszego rezonansu? Mam CD.
#silownia #medycyna #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 6
@Smartek: Dolegliwości nie muszą wynikać z przepuklin krążków międzykręgowych. Jeżeli trenujesz na siłowni to przede wszystkim powinieneś upewnić się, że wykonujesz wszystkie ćwiczenia prawidłowo, czyli skonsultować się z dobrym trenerem personalnym, najlepiej po fizjoterapii, żeby odniósł się do Twojego stanu zdrowia.

Jeżeli nie masz dużych dolegliwości to nie daj się kroić, lecz spróbuj leczyć zachowawczo.

Możesz podesłać zdjęcie na PW (screenshota).
@Smartek: Najlepiej zachowawczo tak jak pisze @AGMateusz ALE wybierz się do dobrego neurochirurga i jeśli on/ona (?) powie, że powinno się zrobić zabieg nierefundowany - uznaj to za pewnik. Bardziej Ci się to opłaca niż czekać na pogorszenie
@inkub6: Bzdura z tym zabiegiem, to powinna być ostateczność. Najpierw trzeba się udać do porządnego fizjoterapeuty bo jeżeli chodzi o bóle pleców to u nich 90% pacjentów ma problem z przepukliną. Większość z tych przypadków da się wyleczyć ćwiczeniami, wiem bo sam miałem z tym problem. Lekarze znają się na krojeniu ale niekoniecznie na leczeniu.
@inkub6 jak w każdym zawodzie są dobrzy i źli lekarze. W życiu spotkałem wielu z obu stron barykady. Operacja zawsze jest ostatecznością i nie daje nadal gwarancji na wyzdrowienie. Fizjoterapia i ćwiczenia najpierw.