Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki, jaką kamerkę do samochodu polecacie?

Kiedyś kupiłem jedną taką, dość drogą i jestem srodze zawiedziony. Technicznie była super, full HD, szerokie pole widzenia, dobra widoczność w nocy itp. Ale nie dało się jej tak ustawić żeby nagrywała w pętli dłuższej niż 10 minut - po nagraniu 10 minut plik był kasowany i zaczynała nagrywać kolejne 10 minut. Co z tego że karta pamięci miała 32 GB pojemności, skoro kamerka wykorzystywała tylko niewielki jej ułamek? No chyba że ja nie potrafiłem tego ustawić.

Miała też niby czujnik G-force i nagranie miało się automatycznie zapisywać jako "read only" w razie wykrycia wypadku.

Zabawne, tak się składa że miałem dzwona w drodze do Częstochowy. Po powrocie do domu przeglądam nagrania i co się okazało? Że jest tam kilkanaście przypadkowych nagrań (czujnik G-force odczytał wyboje i ostre hamowanie jako wypadek), natomiast mojego dzwona nie rozpoznał i nie nagrał. Lipa.

Polećcie coś dobrego, tylko tak żeby nie zrujnowało mi kieszeni.
#pytanie #gadzety #kamerasamochodowa #technologia #motoryzacja
  • 18
@dendrofag: raczej coś źle ustawiałeś i pamiętaj, że w nowej znowu możesz. Nie widziałem, żeby kamera nie potrafiła nagrywać więcej niż 10min, szczególnie taka droga. A czujnik "G-force" ma zazwyczaj różne poziomy do wyboru i trzeba dobrać lepszy jeśli się nie sprawdza i to samo będziesz miał w nowej kamerze.
Jeśli chcesz taniej to kup coś w stylu yi albo a119, tanio a istotnej różnicy pewnie i tak nie zauważysz
@Wu70:

raczej coś źle ustawiałeś i pamiętaj, że w nowej znowu możesz. Nie widziałem, żeby kamera nie potrafiła nagrywać więcej niż 10min, szczególnie taka droga.

Jest to dość prawdopodobne że coś źle ustawiłem, jednak wcześniej nie napisałem że jest tam jeszcze jedna opcja nagrywania - kamera nagrywa aż nie zapełni karty pamięci. Tylko że to też lipa, bo po około godzinie karta była zapełniona i nic się już nie chciało nagrać
@Wu70:
Obejrzałem właśnie 2 review A199 na YT i wygląda na to że ta kamera też nagrywa w pętli, tylko że maksymalnie 10 minutowej https://youtu.be/9HhJwx8OOVE?t=6m12s Teraz pytanie czy poprzednie nagranie zostaje skasowane w momencie rozpoczęcia nowego, czy jest jakaś liczba takich dziesięciominutowych klipów przechowywanych jednocześnie na karcie?
[EDIT]
Ok, juz znalazłem: trzyma tyle nagrań ile zmieści się na karcie

When there is insufficient space on the Micro SD card, loop recording
@dendrofag: jesli chcesz to mam xiaomi dashcam na zbyciu. Z czujnikiem uderzenia chyba tak jest ze wszystko zalezy od ustawienia ale swoja jak reka trzepnalem to sie zapisalo na dziurach sie nie zapisuje nic samo do tej pory.. nie wiem cale szczescie jak przy dzwonie ale chyba po tym bym wylaczyl kamere dla pewnosci zeby miec dowody.. a nagrywa do zapelnienia karty i tworzy nowy plik co kilka minut jazdy
@dendrofag zwróć uwagę jeszcze na taką istotną rzecz : po zdarzeniu (kolizja , nagranie jakiegoś niebezpiecznego zachowania itp) powinieneś zjechać na pobocze / parking wyłączyć kam, wyjąć kartę pamięci i włożyć drugą zapasową - w ten sposób zabezpiecza nagranie przed napisaniem ale także przed awaria karty (zdarzały mi się -karta padła wszystko w piach poszło )
@dendrofag też miałem nagrania z Gsensor przypadkowe i miejsce na karcie zajmowały . poza tym zakupiłem G1WHT i jestem rozczarowany - przy 40km /h nie widać w biały dzień blach wozów mijający nasz - są rozmyte . blachy widać tylko mieście na rondzie np jak za kimś jedziesz . kosztowała mnie 250 zł i oprócz tego że sobie mogę warunki na drodze pooglądać i sarny i króliki zasuwające po drodze to najważniejszego
zwróć uwagę jeszcze na taką istotną rzecz : po zdarzeniu (kolizja , nagranie jakiegoś niebezpiecznego zachowania itp) powinieneś zjechać na pobocze / parking wyłączyć kam, wyjąć kartę pamięci i włożyć drugą zapasową - w ten sposób zabezpiecza nagranie przed napisaniem ale także przed awaria karty (zdarzały mi się -karta padła wszystko w piach poszło )


@snwptest: Wiem że powinienem, ale kto o tym będzie pamiętał w takiej sytuacji? A jak stracisz
@dendrofag Sam ją niedawno zakupiłem i przyszła kilka dni temu, ale nie miałem jeszcze czasu na dobre ją zamontować i przetestować. Warto mieć na uwadze, że występuje w wersji z GPS i bez GPS. Można również zamówić np. na Ebay oddzielnie moduł GPS za około 15 USD, bo nie jest on wybudowany bezpośrednio w kamerkę.

Ja swoją w wersji z GPS zamówiłem w sklepie Gearbest w niezłej promocji, bo za $75. Teraz
@dendrofag: niestety oglądam to VioFo A119 i nadal przy miejskich prędkościach NIE WIDAĆ blach :/ w nocy to samo - pauzuję, blach nie widać. A po te blachy sie nagrywa to, jak inaczej udowodnisz klientowi że to jego auto? Wyprze się.