Wpis z mikrobloga

#webdev Witam. Będę stawiał stronę www na #joomla. Sprawa wygląda tak, że na docelowej domenie (nazwijmy ją aaadomena.pl) funkcjonuje już stara strona, która ma działać "do ostatniej chwili". Jest to o tyle nieskomplikowany projekt, że chętnie robiłbym to na żywca zainstalowane na serwerze. I tu się pojawiają moje pytania.
1) czy jeśli będę to robił na jakiejś subdomenie typu temp.aaadomena.pl to czy po przeniesieni na główną domenę nie będzie problemu np. z odnośnikami lub formularzami? czy takie "przeniesienie" nie będzie utrudnione?
2) czy nie było by bardziej "pro" wykonanie serwisu lokalnie i przeniesienie gotowej strony w miejsce starej? jak to wówczas najlepiej zrobić? zainstalować nową joomle na serwerze i odtworzyć na niej kopię (np. Akeeba) wykonaną lokalnie?

Jeśli taką sprawą zraniłem czyjąś profesjonalną duszę webdeva to posypuję głowę popiołem.
źródło: comment_lPE89cXWcScM9ysLHccseWOIKWXFkWFp.jpg
  • 7
@menesis: Nie będzie problemu możesz pracować na subdomenie, później jak będziesz chciał uruchomić finalnie to starą wersję serwisu przerzucasz, do podfolderu a swoją nową wrzucasz w ścieżkę docelową.

Jak Ci wygodniej to możesz również lokalnie pracować wtedy dodatkowo musisz przenieść bazę danych, ale to szybko eksport import z poziomy phpmyadmin
Nie będzie problemu możesz pracować na subdomenie, później jak będziesz chciał uruchomić finalnie to starą wersję serwisu przerzucasz, do podfolderu a swoją nową wrzucasz w ścieżkę docelową.


@proloko: No chyba, że gdzieś użyję linków typu temp.aaadomena.pl/xxx.php, czyż nie? A z tym prostym przerzuceniem do podfolderu i skopiowaniem nowej strony będzie tak łatwo? W sumie nowa baza danych będzie już utworzona...
Owsze, ale skoro stawiasz stronę na CMS'ie to pozwól niech jej router zajmie się generowaniem linków i raczej unikaj podawania samemu na sztywno adresów. Wiadomo czasem nie ma wyjścia i tymczasowo do testów możesz użyć temp.aaadomena.pl/xxx.php ale w takiej sytuacji później musisz wszystkie podmienić.

Z przerzuceniem plików do podfolderu i później ich cofnięciem łatwo no i na szybko będziesz mógł zweryfikować czy produkcyjnie wszystko działa, jak nie to w mgnieniu oka przywrócisz
pozwól niech jej router zajmie się generowaniem linków


@proloko: Tak. Muszę zgłębić temat jak joomla generuje linki. Bo coś mi świta, że można wybrać jakieś metody. Ponadto pamiętam, że kiedyś robiłem inną stronę i po przeniesieniu na inny serwer jakaś wtyczka nie działała bo sama sobie generowała linki na sztywno. Dzięki. Wiaderko plusów dla Ciebie!