Wpis z mikrobloga

@Mzil: Mając 20 lat wielokrotnie się spotykam, że ludzie nie wiedzą co to jest kryterium Weirstrassa zbieżności szeregów, nie potrafią skonstruować (nawet zarysu!) dowodu twierdzenia Stokesa, nie potrafią całkować form różniczkowych na rozmaitościach, nie wiedzą jakie są generatory grupy SU(n) oraz nie potrafią wyjaśnić na czym polega superpozycja kwantowa i jak wynika ona matematycznie z równania Schrodingera. Również poza ich możliwościami są symulacje wielocząsteczkowych oddziaływań subatomowych jak i analiza statystyczna
  • Odpowiedz
@Mzil: Mając 20-parę lat wielokrotnie spotykam się z sytuacją, że 41-letni mężczyzna nie wie jak działa kompilator, że może mieć preprocesor i czasem tłumaczy po drodze do języka assemblera. Nie wie jak zwolnić albo zająć pamięć, nie wie wielu rzeczy, by cokolwiek samemu napisać, być samodzielnym mężczyzną. Za to wie jak wbijać gwoździe młotkiem i wywiercić głupią dziurę w ścianie.
  • Odpowiedz
@Diplo: W domu facet powinien potrafić cokolwiek naprawić. Nie chciałbym takiego ojca co #!$%@? sobie selfi, a nie potrafi poradzić sobie z takim łatwym narzędziem jak młotek, albo śrubokręt.
  • Odpowiedz
jak nje wiesz co to pistolet pneumatyczny to mam dla ciebie "xD"


@Shatter: mam 30 lat, mieszkam sam we własnym mieszkaniu i też nie wiem co to. Ale jak zajdzie taka potrzeba, to w 5 minut się dowiem. Niczego nie wypada umieć, a wszystkiego w razie potrzeby da się nauczyć.
  • Odpowiedz
@Mzil: Po części się z tym zgadzam. Osatatnio na stacji paliw w pięciu się głowili jak otworzyć kurek do LPG, a wystarczyło podważyć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz