Wpis z mikrobloga

Siema, miał ktoś do czynienia z urządzeniem exogen przyspieszającym gojenie kości ? Mam złamana nogę i dowiedziałem się ze jest takie urządzenie ale boje się ze to podobna sciema jak lampy bioptron :) mogę prosić o opinie ? #ciekawostki #medycyna #fizjoterapia #rehabilitacja #polska
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@orw: działa, ultradźwięki przyśpieszają leczenie kości, ale jest to wskazane tylko w konkretnych przypadkach, nie dla każdego złamania
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony_Pio: płaciłem 100 zł za dobę i korzystałem 3 razy na dzień po godzinie chyba. Kuracja trwała dwa tygodnie i urządzenie milem w domu. Nogę miałem w ortezie. Używałem tego 4 dni po złamaniu. Co do efektów ciężko powiedzieć bo same zabiegi nie powodują żadnych odczuć, nic. Nawet nie bzyczy czy wibruje.
  • Odpowiedz
Żadna ściema... Exogen naprawdę pomaga, mój ortopeda zaleca przy złamaniach świeżych i przy opóźnionych zrostach. Mam znajomych sportowców i oni nie raz podkreślają że znacznie szybciej wracali dzięki niemu do formy. Bezpieczne urządzenie, 20 minut dziennie wystarczy używać, podczas odpoczynku. Można wynająć, na https://leczymyzlamania.pl/ mają dobre warunki najmu. Na stronie można się więcej dowiedzieć też o samym urządzeniu. Myślę, że warto spróbować. Skuteczność jest potwierdzona badaniami.
  • Odpowiedz