Wpis z mikrobloga

Jarosław Kaczyński otwarcie wyraził poparcie dla projektu ustawy zakazującej między innymi hodowli zwierząt na futra

Co znajdzie się w tej ustawie?

Szef Zespołu Przyjaciół Zwierząt, poseł Paweł Suski z PO streścił ją dzisiaj w Debacie Poranka w następujący sposób:

To dość obszerna nowelizacja, ponieważ dotyczy Ustawy o ochronie zwierząt, Ustawy tzw. zakaźnej i kilku innych ustaw. Jest w niej również kilka punktów „dość fundamentalnych jeśli chodzi o przekaz medialny. To m.in. zakaz używania zwierząt w cyrkach, odpięcie psów z łańcuchów, zakaz chowu zwierząt w celu pozyskania futer i zakaz uboju rytualnego.


Prezes PiS natomiast otwarcie i jednoznacznie poprał projekt ustawy podczas udzielania wywiadu dla Radia Łódź:

Są takie sprawy, które można załatwić razem z opozycją. (...) Dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę, jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich ojczyznach jest to zakazane. Jestem za tą ustawą, która została przygotowana. Ona jest bardzo twarda i bardzo ostra.


Dla przypomnienia:

1. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem liczby zwierząt hodowanych na futro. Co roku zabija się ich u nas 7,9 mln. W tej liczbie najwięcej jest norek – 7,8 mln. Dużo mniejsza jest produkcja szynszyli (60 tys.), lisów (75 tys.) i jenotów (10 tys.). *
2. 67% Polaków jest za wprowadzeniem całkowitego zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra.**

Osobom niezorientowanym w temacie polecam serdecznie Raport na temat przemysłu futrzarskiego w Polsce.

#polityka #wegetarianizm #weganizm #neuropa i chyba po raz pierwszy nieironicznie #dobrazmiana

Pobierz tojuzprzesada - Jarosław Kaczyński otwarcie wyraził poparcie dla projektu ustawy zaka...
źródło: comment_83G7h9yVYsnIW5UcPXUSvDWrVhJcmz36.jpg
  • 45
@to_juz_przesada: WSZYSCY są zgodni co do tego, że zwierząt nie powinno się hodować na futra, że to nielduzkie
"HURR TE GŁUPIE BABY, DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI ZABIJAJĄ ZWIERZĄTKA"

Jednocześnie jedzą mięso, dla własnej przyjemności, tak samo jak te BABY, a w hodowlach mięsnych tak samo się traktuje zwierzęta. Różnica jest taka, że taka baba kupi sobie futro na rok, a ludzie mięso jedzą codziennie.
Ale to dotyczy ich, więc mają klapki na
@mafiozorek: jednak jest różnica między hodowlą na mięso, a hodowlą na futra (gdzie mięso idzie w paszę dla kolejnych pokoleń futrzaków). Przyjemność jedzenia jest sprawą drugorzędną, ważniejsze jest dostarczanie pokarmu, białka zwierzęcego. Tylko mi nie pisz, że kotlet sojowy jest tak samo dobry do tego celu ;) Jedzenie to nie wymysł bogatej paniusi, która musi zaspokoić swoje ego.

Poza tym ilość nieprawidłowości w hodowlach zwierząt futerkowych jest ogromna. Słyszałeś kiedyś o
XXI wiek, powstały super tkaniny syntetyczne, membrany goretex, kevlar, a ludzie jak jakieś #!$%@? prymitywy chodzą w skórze zdartej z lisa.


@kobiaszu: membrany nie są wieczne, a futra trzymają się i 30 lat. Poza tym to jest biznes, a osobiście wolę aby biznes został w PL i płacił tu podatki niż przeniósł się na Ukrainę czy Białoruś. Jakby im zależało to by zmienili sposób hodowli, a nie jej zakazywali. Na szczęście
Jednocześnie jedzą mięso, dla własnej przyjemności, tak samo jak te BABY, a w hodowlach mięsnych tak samo się traktuje zwierzęta.


@mafiozorek: mówisz o kimś konkretnym? Jeśli tak, to rzeczywiście jest to hipokryzja.

Przyjemność jedzenia jest sprawą drugorzędną, ważniejsze jest dostarczanie pokarmu, białka zwierzęcego. Tylko mi nie pisz, że kotlet sojowy jest tak samo dobry do tego celu


@apee: Oczywiście, że wszystkie aminokwasy można znaleźć w roślinach i jedzenie mięsa jest
@smyl:

Niemal wszystkie produkty roślinne zawierają wszystkie (!) niezbędne aminokwasy.

Niemal wszystkie? Czyli np. mogę jeść marchewkę z kartoflą, uzupełniać witaminkami i będę żył i niczego mi nie zabraknie (oprócz miłości)? Czy może zarówno marchewka jak i kartofla nie wliczają się do tego "niemal wszystkie"? Jeśli nie, to jaki jest przykład produktu roślinnego, który zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy?
@TerapeutyczneMruczenie: serio plusujesz taki wysryw @apee jak:

Tylko mi nie pisz, że kotlet sojowy jest tak samo dobry do tego celu ;) Jedzenie to nie wymysł bogatej paniusi, która musi zaspokoić swoje ego.


Przecież to totalna bzdura. Wszystkie aminokwasy z łatwością można uzyskać na diecie wege. Ba, na diecie wega praktycznie nigdy białko nie jest problemem. A sama dieta jest zdrowa na każdym etapie życia, co potwierdza wiele organizacji żywieniowych na