Wpis z mikrobloga

Mireczki, co myslicie, aktualnie pracuję na trochę backend w mało znanej technologii, trochę frontend, głównie angular, css, js. I ogólnie podoba mi się to, ale wiem że chciałbym wskoczyć do backendu kiedyś na stałe, ew full stack, tylko w jakiejś znanej technologii (bo jak będę w tym siedział to więcej będę umial = większe zarobki, a tu kapa z rozwijaniem). No i myślę teraz - zmieniać pracę i iść do jakiegoś korpo / banku i pracowac w spring #java, czy zostać tu i za 10 lat umieć dużo ale z różnych rzeczy, backend, frontend, czasem i jakieś elektroniczne rzeczy wejdą, czy też zarzadzanie serwerem, ci i cd.

Dodam że w korpo dostanę conajmniej pół raza więcej niż tu

#programowanie #informatyka #backend #frontend #pytanie

Zostać / zmieniać pracę?

  • Zostać 22.2% (14)
  • Zmieniać 77.8% (49)

Oddanych głosów: 63

  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
Trochę też strach mi iść do takiegi korpo bo już w javie nie kodze tyle i ogolnie pozapominalo się trochę, a springa to już kompletnie prawie zero
  • Odpowiedz
@BlueKygo wszystko zależy co lubisz, front-end dla mnie jest ciekawszy zwłaszcza że rola serwera sprowadza się dostarczyć tylko dane. Chodzi mi o nowoczesne technologie.
  • Odpowiedz
@veranoo: wszystko zależy co lubisz, back-end dla mnie jest ciekawszy zwłaszcza że rola frontendu sprowadza się wyswietlic tylko dane. Chodzi mi o nowoczesne technologie.

backend to wiecej niz SELECT * FROM user AS JSON
  • Odpowiedz
@interface ile ludzi tyle opinii. I co? Ja mam wyśmiać taką opinię? Czy programiści backendowi muszą uważać że są lepsi? Ich ego jest aż tak przerośnięte?
  • Odpowiedz
  • 3
@interface
@veranoo jak dla mnie przy backendzie jest większa odpowiedzialność, cala logika i machlowanie danymi, jak coś #!$%@? to moga byc spore konsekwencje. Frontend jak zdupisz, to conajwyzej się dropbox nie wyświetli, chociaż teraz w angularach i innych bajerach mimo wszystko wchodzi obiektowosc, też trzeba trochę pomyśleć, fajne jest i to i to, tyle że frontend jest mocno zmienny
  • Odpowiedz
@veranoo: moze po prostu frontendowcy maja za niskie ego i kompleksy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie no, nie atakuje, nie mam z problemow bo robie na fullstack, ale backend to 20X wiecej roboty niz frontend, przynajmniej we wszystkich projektach ktore robilem ever.
  • Odpowiedz
  • 2
@interface no jak backend skomplikowany to może i tak, ale przy single page i normalnych apkach raczej robota frontendowca jest minimalnie mniejsza

Nikogo nie wywyzszam, nie narzucam mojej opinii​, tylko pisze jak ja myślę :P

  • Odpowiedz
@veranoo: Trochę mam z ciebie bekę, bo sam zacząłeś od napisania "rola serwera sprowadza się dostarczyć tylko dane", to jak napisać, że rola samochodu to tylko poruszanie się, a "pod maską" jest masa rzeczy które się muszą wydarzyć, żeby takie poruszanie się stało się faktem. A później masz problem i sugerujesz że back-endowcy się unoszą swoim przerośniętym ego jak ktoś wyśmiał tą "wybitną" opinię.

Może zastanów się, żeby prezentować tyle szacunku
  • Odpowiedz
@meohaw faktycznie, nie zamierzam już wchodzić w coś przeciwko komuś, subiektywne zdanie od razu będzie wyśmiane zamiast w kulturalny sposób powiedzieć co jest takiego fascynującego w tym czy tamtym. Możesz mieć bekę. I mam płakać z tego powodu? No sorry. Mam szacunek do backendu, ale moim subiektywnym zadaniem jest nudniejszy. Naturalnym jest że prędzej czy później front-endowiec zainteresuje się backendem i na odwrót. Więc jak odebrałes to jak wysmianie i brak szacunku
  • Odpowiedz