Wpis z mikrobloga

Mireczki, co myslicie, aktualnie pracuję na trochę backend w mało znanej technologii, trochę frontend, głównie angular, css, js. I ogólnie podoba mi się to, ale wiem że chciałbym wskoczyć do backendu kiedyś na stałe, ew full stack, tylko w jakiejś znanej technologii (bo jak będę w tym siedział to więcej będę umial = większe zarobki, a tu kapa z rozwijaniem). No i myślę teraz - zmieniać pracę i iść do jakiegoś korpo / banku i pracowac w spring #java, czy zostać tu i za 10 lat umieć dużo ale z różnych rzeczy, backend, frontend, czasem i jakieś elektroniczne rzeczy wejdą, czy też zarzadzanie serwerem, ci i cd.

Dodam że w korpo dostanę conajmniej pół raza więcej niż tu

#programowanie #informatyka #backend #frontend #pytanie

Zostać / zmieniać pracę?

  • Zostać 22.2% (14)
  • Zmieniać 77.8% (49)

Oddanych głosów: 63

  • 23
Trochę też strach mi iść do takiegi korpo bo już w javie nie kodze tyle i ogolnie pozapominalo się trochę, a springa to już kompletnie prawie zero
@BlueKygo wszystko zależy co lubisz, front-end dla mnie jest ciekawszy zwłaszcza że rola serwera sprowadza się dostarczyć tylko dane. Chodzi mi o nowoczesne technologie.
@interface
@veranoo jak dla mnie przy backendzie jest większa odpowiedzialność, cala logika i machlowanie danymi, jak coś #!$%@? to moga byc spore konsekwencje. Frontend jak zdupisz, to conajwyzej się dropbox nie wyświetli, chociaż teraz w angularach i innych bajerach mimo wszystko wchodzi obiektowosc, też trzeba trochę pomyśleć, fajne jest i to i to, tyle że frontend jest mocno zmienny
@veranoo: moze po prostu frontendowcy maja za niskie ego i kompleksy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie no, nie atakuje, nie mam z problemow bo robie na fullstack, ale backend to 20X wiecej roboty niz frontend, przynajmniej we wszystkich projektach ktore robilem ever.
Chociaż fakt faktem, częściej słyszę jak backendowcy wrzucają na tych drugich ( ),


@BlueKygo: Moze dlatego ze takich historii jak ta jest na peczki https://css-tricks.com/tales-of-a-non-unicorn-a-story-about-the-trouble-with-job-titles-and-descriptions/ na frontendzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@BlueKygo: sorry za offtop, juz ostatni moj komentarz tutaj
Pobierz interface - > Chociaż fakt faktem, częściej słyszę jak backendowcy wrzucają na tych d...
źródło: comment_Iwsa65FAQteSCr785wBASoA3uVmdaiPb.jpg
@veranoo: Trochę mam z ciebie bekę, bo sam zacząłeś od napisania "rola serwera sprowadza się dostarczyć tylko dane", to jak napisać, że rola samochodu to tylko poruszanie się, a "pod maską" jest masa rzeczy które się muszą wydarzyć, żeby takie poruszanie się stało się faktem. A później masz problem i sugerujesz że back-endowcy się unoszą swoim przerośniętym ego jak ktoś wyśmiał tą "wybitną" opinię.

Może zastanów się, żeby prezentować tyle szacunku
@meohaw faktycznie, nie zamierzam już wchodzić w coś przeciwko komuś, subiektywne zdanie od razu będzie wyśmiane zamiast w kulturalny sposób powiedzieć co jest takiego fascynującego w tym czy tamtym. Możesz mieć bekę. I mam płakać z tego powodu? No sorry. Mam szacunek do backendu, ale moim subiektywnym zadaniem jest nudniejszy. Naturalnym jest że prędzej czy później front-endowiec zainteresuje się backendem i na odwrót. Więc jak odebrałes to jak wysmianie i brak szacunku