Wpis z mikrobloga

Mirki spasłem się przez zimę, wyhodowałem sporego prezesa i potrzebuję się ogarnąć. Wstępnie zamierzam poprawić dwa obszary. Pierwszy to dieta/zdrowe posiłki, drugi to wdrożyć codzienne ćwiczenia. Przewertowałem trochę materiałów i mam dosyć mętlik w głowie.
1) gdzie szukać odpowiedniej diety? Chciałbym bardziej skupić się na zdrowym żarciu.
2) jakie ćwiczenia wykonywać codziennie? Chciałbym uzyskać dwa cele. Ograniczyć wagę oraz wzmocnić ręce/ramiona (do wspinaczki).

Jeśli to istotne to z sportów dotychczas uprawianych to rower (9k w 2016, 500km w lutym) oraz góry (częstotliwość 1 wypad na miesiąc). Dzięki za sugestie.

#zdrowie #dieta #fit #cwiczenia #trening #odchudzanie
  • 5
  • Odpowiedz
Codziennie, to żadne. Organizm musi się zregenerować. Mam 3 (pn, śr, pt) dni treningowe:
1 i 3. to trening stacjonarny: 5 ćwiczeń (5 serii, 2 min przerwy między seriami) do tego w 1. dzień bieg interwałowy z kontrolą tętna przez 30 min.
2. dzień to siłowy i trochę przerzucania żelastwa: wyciskanie żołnierskie, przysiady z obciążeniem, wyciskanie sztangi + brzuch.

I drążek. Zajebisty. Bezdyskusyjnie. Wzmacnia łapy, barki, plecy. Kiedyś robiłem taki zestaw:

5
  • Odpowiedz
@chuckmls Tym bardziej, że ostatnimi czasy padają dokładnie takie same pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ktoś nabrał brzucha przez zimę, szuka diety i treningu na wzmocnienie ale ma mętlik w głowie bo tyle tego, że nie wie co wybrać, dlatego zadaje kolejny raz takie same pytanie licząc na inną odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: dzięki za rzeczowy komentarz. Co do codziennych treningów to prawie codziennie jeżdżę na rowerze od kilku lat i wydaje mi się, że organizm się przyzwyczaił. Wychodzi około 8-9h jazdy na tydzień.

@Brofessor: @chuckmls: no tak, macie rację.
  • Odpowiedz