Wpis z mikrobloga

Idę jutro na w sumie pierwszą normalną rozmowę o pracę na stanowisko #programista15k. Tyle na pewno nie będzie, ale jako junior bez komercyjnego doświadczenia fajnie by było dostać te 3k chociaż, żeby waciki kupić. Dajcie kilka plusów, a wśród plusujących zrobię #rozdajo gry Resident Evil Revelations na Steam. No i może dorzucę do tego Arma Gold Edition jak będę uważał, że rozmowa poszła całkiem prawilnie.

Zielonki też biorą udział. Takie, które założyły konto przed opublikowaniem wpisu. Bo czemu nie.

Losowanie zrobię jutro koło 21:00
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 37
@alfabeta11 HAHA 3K? PSUJESZ RYNEK DEBILU... JESZCZE IM OBCIAGNIJ MOZE HAHA
NO I PRZYJDZIE TAKI NA JUNIORA I ZA 3K BEDZIE TYRAL JAK NIEWOLNIK TO JAK MA BYC DOBRZE JA #!$%@?
JA JESZCZE NA STUDIACH WYCIAGALEM SPOKOJNIE 18K BEZ WIEKSZEGO WYSILKU NO ALE JA NIE MAM MENTALNOSCI NIEWOLNIKA... JA #!$%@? JAK TAK BEDZIECIE PSUC RYNEK TO NIEDLUGO CIEZKO BEDZIE MARNE 20K WYCIAGNAC BO ZAWSZE SIE ZNAJDZIE GOSC Z GIMNAZJUM CO TO
  • Odpowiedz
A w Polsce ludzie nadal nie rozróżniają kodera od programisty, bo we wszystkich ogłoszeniach jest "software developer", a potem zdziwko czemu ktokolwiek chce pracować za mniej, niż X PLN ( ͡º ͜ʖ͡º)

W sumie to na zachodzie idzie to w drugą stronę i niedługo mogą powstać stanowiska typu "ninja" albo "wizzard" ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kodyak: koder robi taski, za granicą (jak i u nas) często nie wymagają szkoły, programista często sam musi wymyślać koncepcję produktu, bez wykształcenia wyższego trudno do takiego stanu dojść.

Z resztą, to jest tylko gwara zawodowa, która u nas po prostu nie jest stosowana, przez co jeden "developer" dostaje 2.8k na rękę, a developer w pokoju obok 14k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amar: to był tylko przykład, w mojej firmie jest mistrz co zarabiają grubo powyżej 20 tys. na rękę + jakieś $ z projektów zagranicznych za samo łatanie kodu, także wiesz...
  • Odpowiedz