Wpis z mikrobloga

@99942Apophis: raczej chodzi mi o natywne wsparcie dla blokowania, wiadomo ze dało się oprogramowaniem firm trzecich.

a za parę lat TYLKO ze sklepu ;)

Tylko ze sklepu będzie miała wersja o nazwie kodowej: Windows 10 Cloud oraz Windows 10 for ARM
@piotrulos: Z tego co kiedyś czytałem, nie wiem na ile to prawda, Windows 10 jest ostatnim Windowsem. Po prostu będą aktualizowali ciągle ten system. Zobaczymy.
Nawet nie tyle oprogramowaniem z trzeciej ręki, tylko regułami Windows. W banku, gdzie pracuje, nie da się nawet wykonać Win + R do uruchomienia czegokolwiek, wsio poblokowane. Przeglądarka, Office, akcesoria typu kalkulator, notatnik, skype dla firm. Wsio. No i aplikacje bankowe, ale to normalne.
@99942Apophis: Jest ostatnim i te duże aktualizacje są niby nowym systemem (numer buildu się tak zmienia jakby to był nowy windows)

Wiadomo ty mówisz o blokowaniu wszystkiego tak aby utrudnić odpalenie pliku exe (blokada uruchom, eksploratora, usb itp)
A teraz będzie jedno ustawienie "nie uruchamiaj nic spoza sklepu", wtedy nawet mniejsze firmy mogą pozbyć się drogiego antywirusa, bo niepodpisanych aplikacji spoza sklepu nie odpalisz.