Wpis z mikrobloga

Chciałem się z Wami podzielić moim autorskim projektem, który realizuje w związku ze swoją pasją do wszelakich gier fabularnych. Dawno temu byłem wielkim fanem Dungeons & Dragons (w zasadzie nadal nim jestem), w którego zagrywałem się wraz ze znajomymi bez opamiętania. Niestety, pech chciał, że ścieżki każdego z nas się rozeszły, a i czas do spotykań stał się ograniczony. Jednak miłość do role play pozostała :D

Po kilku latach postanowiłem zebrać kilkuosobową grupę do gry w Neverwinter Nights (gra komputerowa oparta na mechanice Dungeons & Dragons, z możliwością kreowania i prowadzenia własnych przygód) i stworzyć własną, autorską przygodę. Do tworzenia scenariusza korzystam z wbudowanego narzędzia Aurora Toolset gdzie nakreślamy wygląd świata, tworzymy NPC, przedmioty, właściwości, opisy etc + dopisujemy do tego odpowiednie skrypty, które trzymają to wszystko w kupie. Tworzenie mojej kampanii nadal postępuje, choć to co udało mi się już stworzyć zajęło mi niemalże dwa miesiące.

I tak oto udało mi się stworzyć scenariusz, zachęcić do gry całkowicie nieznane mi osoby (które swoją drogą okazały się cierpliwymi, wyrozumiałymi i rzeczowo obeznanymi ludźmi) i rozpocząć sesję :D gra się wyśmienicie. Rozgrywka nie różni się zbytnio od klasycznego D&D z tym wyjątkiem, że rzuty kośćmi podczas walki deklarowane są przez system (sam rzuca kośćmi, zlicza modyfikatory i bonusy).

Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiem. Zostawiam Was z zrzutem z jednej z sesji. Wszystko co widzicie na ekranie zostało stworzone przeze mnie - każda lokacja, postać, część przedmiotów. W NPC wcielam się osobiście, reszta to 4 osobowa drużyna poszukiwaczy przygód. Pół-elf czarownik, człowiek paladyn, człowiek kapłan oraz pół-ork wojownik.

#rpg #dungeonsanddragons #multiplayer #gry #gryfabularne #nwn #neverwinter
2phonepiotrus - Chciałem się z Wami podzielić moim autorskim projektem, który realizu...
  • 6