Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi #miui #exfat

Mirki mam problem

Czy jest jakiś plugin do androida/miui do odczytywania systemu plików ExFat (FAT64). Mam mały dysk SSD w tym systemie plików niestety telefon go nie czyta.

Niestety nie mogę przeformatować dysku bo używam go na Windowsie i macOS a w przeciwieństwie do FAT32 obsługuje duże pliki.
rybak17 - #android #xiaomi #miui #exfat

Mirki mam problem 

Czy jest jakiś plugi...

źródło: comment_IIdOt1fbMcffIaoMTNGrb8AL0MIG2Lcp.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mati1000500100900: EXT nie działa na macu i jest problem z windowsami. Niektóre Androidy czytają ExFat, np. nowy TV Philipsa z Android TV nie ma problemu.

EXFat to fajny, prosty system plików, a w zasadzie poprawiny Fat32 bo tam był problem z plikami większymi niż 4GB.
  • Odpowiedz
@rybak17: Nie wiem jak Exfat, ale fat32 czy NTFS to lipy wielkie. Wiem, że można wsparcie dla Ext dograć do Windowsa, ale z gejmakiem to nie wiem.
  • Odpowiedz
Ext dobrze działa tylko na linuksach, dogrywanie takich funkcji do windowsa to proszenie się o utratę danych. Na samym androidzie wystarczy mi tylko odczyt danych.
  • Odpowiedz
@rybak17: Wiesz, niby tak; ale jest niby (nie udało mi się odpalić) właśnie taki mounter na Windowsie, który odpala Linuksa (maszyna wirtualna, dość odchudzona) i to przez nią przechodzi wszystko. Natomiast jak producent nie udostępnia obsługi exfat (fat32 działa?) ani ntfs to za wiele opcji nie ma.
  • Odpowiedz