Wpis z mikrobloga

Cześć. Chciałbym wymienić brzydkie gniazdko w wynajmowanym mieszkaniu. Obecnie jest zaklejone jakąś folią żeby nie było widać. Nie znam się na tym kompletnie. Na YT szukałem, ale tam są wymiany albo gniazdka, albo włącznika światła - a tu są oba. Chyba, że moge po prostu zamiast gniazdka + włącznika, zamontować sam włącznik światła, bo i tak nie potrzebuję w tym miejscu gniazdka. #majsterkowanie #elektryka
mojemiasto - Cześć. Chciałbym wymienić brzydkie gniazdko w wynajmowanym mieszkaniu. O...

źródło: comment_5gClH4E0hGRnxYdhJzfpgdqXDLSonWP1.jpg

Pobierz
  • 23
@mojemiasto: bez problemu dasz radę jednak jeżeli robisz to pierwszy raz, poproś kogoś o pomoc. Co do samej wymiany to musisz kupić taką jakby podwójna puszkę i do tego dwa wkłady. Zobacz sobie na stronie kontakt-simon.com.pl jak wyglądają takie rzeczy.
@mojemiasto jak masz gdzie wyłączyć prąd płynący do tego gniazdka/włącznika światła (tablica z bezpiecznikami) i masz śrubokręt płaski pod ręką to można działać. Wrzucisz fotki i pomożemy. Sam włącznik światła możesz wstawić oczywiście.
@mojemiasto wyłącz korki. Rozwala to gniazdko. Zobacz który kabel gdzie idzie. Zależy ile kabli, czy 2 czy 3, tak je podłącz do nowego wyłącznika. Te od kontaktu zaizoluj taśmą izolującą. Jak się boisz prądy to kup multimetr w Castorama czy inni sklep, 10 zł kosztuje.
@mojemiasto: Ja ostatnio chciałem gniazdko wymienić, też wymieniałem takie pamiętające PRL które jeszcze nie znało jakichkolwiek standardów. Okazało się, że ani rozstaw śrub nie pasował, ani dziura w ścianie nie była wystarczająco głęboka. To gniazdko które kupiłem miało takie chwytaki dokręcane śrubami, wbijające się w "otoczenie" gniazdka. I tak planuję remont pomieszczenia, więc wcisnąłem nowe na ile się dało i zamocowałem tymi chwytakami. Kable trochę wystają, ale póki co działa.

Ty