Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem #gothic 2 (z extra klasyki, saga gothic) i zauważyłem, że zainstalował mi się razem z dodatkiem Noc Kruka (nie idzie tego w żaden sposób ominąć).

Dodatek jest, jak się spodziewam (poprawcie jeżeli się mylę!) z gatunku tych modułowych, jak np. "Opowieści z wybrzeża Mieczy" dla Baldura - czyli po prostu gramy w normalną grę, tylko ta ma więcej lokacji i spotyka więcej postaci po drodze zlecających mu dodatkowe misji i gracz nawet nie jest w stanie stwierdzić czy akurat dane miejsce czy misja pochodzi z "podstawki" czy "dodatku"

Zatem niby wszystko OK (chociaż może i wolałbym zacząć od samej gołej podstawki), ale znów Noc Kruka ponoć jest koszmarnie trudna.
  • 15
  • Odpowiedz
@haes82: Koszmarnie to za duże słowo, ale jest trudniejsza. Bez sensu jest grać w podstawkę, a poźniej NK, bo po co 2 razy to samo robić. Poza tym podstawka jest za łatwa także go NK!
  • Odpowiedz
@haes82: Graj z dodatkiem, serio się nie opłaca grać w samą podstawkę. Dzięki dodatkowi dostajesz na prawdę świetną fabułę, zadania itp., a gra jak już ogarniesz mechanikę itd. nie jest wcale taka trudna.
  • Odpowiedz
@haes82 e tam, jest do przejścia na spokojnie. Przynajmniej nie nudzi i widać konkretny progres. Nie jesteś herosem co wszystko ma na jednego hita
  • Odpowiedz
@haes82: Swoją drogą, już #!$%@?ąc od tego, czy lepiej gra się z dodatkiem czy bez, to jest trochę skandal, że na pudełku z grą jest wyraźnie napisane, że zawiera Gothic, Gothic II oraz Gothic II: Noc Kruka, a czystego Gothic II wcale nie da się zainstalować, nie ma w ogóle takiej instalki na płycie. Na dobrą sprawę to jest podstawa do reklamacji.
  • Odpowiedz
@haes82: NK dodaje ci dwa wątki + lokacja do tego co jest normalnie które wykonywane przenoszą cię na zupełnie nowy teren całkiem spory. Więc jest pewien marginalny sens przechodzenia osobno, ale jak mówię niewielki bo cały wstęp trzeba by przejsc jeszcze raz i nowa lokacja jest trudniejsza więc też na mini leverze nie ma sensu tam iść
No i na koniec dostaje się levelujacy item więc warto przejsć resztę gry
  • Odpowiedz
@haes82: @tomeg: To słabo ogarnęli to w tej Extra Klasyce. Ja mam wersję z cd-action i normalnie podczas instalacji można sobie zaznaczyć czy chce się podstawkę czy podstawkę+dodatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz