Wpis z mikrobloga

@desensitization: @EIPresidente: @kucharz168: @seledynowa_panienka: @ama_tor:

Ja rozumiem, że "nie oceniaj po okładce" ale nie widzę nic złego w wyrażeniu swojej obawy o los tego zwierzęcia, gdy jego opiekun (nie było sprecyzowane, że to opiekun ze schroniska, wręcz opis zdjęcia i zdjęcie sugerowało że ten właśnie Pan jest nowym opiekunem) wygląda tak jak wygląda.

Przykro mi ale Pan ze zdjęcia wygląda na typowego żula, i bazując na tym
@Doman_60: Fakt, że podpis był nieco mylący, a one były w tych opiniach zachowawcze. Ale po co zakładać, że opiekunowie ze schroniska oddaliby psa "żulowi" na łańcuch? A potem jeszcze pochwaliliby się tym na fejsbuku ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Facet ma na sobie typowo "robocze" odzienie. W schronisku o tej porze jest błoto, gówno i brud. Nie ma co
@desensitization: Wiesz, ludzie robią różne rzeczy, z jednej strony fundacja na pewno podejmie dobrą decyzję, bo nie są w tym dla profitu tylko z miłości do zwierząt, ale ja też rozumiem jak mogły się poczuć te osoby widząc to zdjęcie, moją pierwszą reakcją też było zmartwienie.
Przy tym jak zauważyłeś, w wyrażeniu swoich obaw były zachowawcze, więc nie nazwałbym tego tak jak ty : "pluciem"

@ama_tor: no cóż, tego nie
@weedmario: na pierwszy rzut oka czapka, kurtka, buty no i trochę twarz skojarzyła mi się z żulem, nie takim ultra patologicznym, ale jednak. (może po prostu innych żuli spotykamy ;) )
Przyglądając się bliżej, to może faktycznie bardziej dziadek w roboczych ciuchach, to przyznam.
@desensitization Myślę, że naprawdę wiele ludzi mogłoby zadać podobne pytania. To wszystko przez stereotypy, którymi posługujemy się codziennie. To takie powierzchowne, pierwsze stadium ostrzeżenia. Niektórzy naprawdę nie oceniają ludzi po wyglądzie, niektórzy zaś mogą coś przypuszczać, ale nie będą tego traktować jak osąd.
Powyższe zachowanie tych kobiet brzmi bardziej jak jarmaczna dyskusja. Fajnie się złożyło, że pod tymi komentarzami jest wyjaśnienie całej sprawy. Może im się zrobiło głupio, może wyciągną wnioski. Oby.