Wpis z mikrobloga

The stalin - Japońska punkowa grupa rockowa, założona w 1980r.
#!$%@? do Was o niej teraz, nie dlatego że to komunistyczne lewaki, i hur dur bór i żur,
a dlatego, że ma ciekawe powiązania z Polską.
Nazwa, wywodzi się raczej, z fascynacji walką, na bloku wschodnim europy lat 70 i 80, ubiegłego wieku, lidera grupy i założyciela Michiro Endo.
Oprócz tego zainteresowania, w 1982r. na płycie pt. "STOP JAP", znajdował się utwór "Warshau no gensu".

Romaji:
Ore no sonzai atama kara kagayakasasete kure!
Omaera no mazushisa ni kanpai!
Meshi kuwasero!

English:
Make my existence glitter from your head!
Cheers to your poverty!
Eat the food!

cebulandzi:
Spraw by moje istnienie błyszczało z mojej głowy (??coo #!$%@???)
Na zdrowie twojej biedzie!
Żryj!

W roku 1985 grupa poszła w #!$%@?, ale epokowe zdarzenia 1988 roku, w szczególności rozpad Związku Sowieckiego, nakręcił Endo do comebacku Stalina.
Fascynacja Endo nie skończyłą się tylko na nazwie kapeli i paru tekstach.
W 1989r. Michiro odwiedził Warszawę, gdzie mógł pogłębić więdzę i historię Solidarności.
Oprócz tego?

Kontakty, kontakty.

Dezerter (kapela), dostała od Stalina tourne po japonii.
Stalin w 1990r, też przejechał się po wschodniej europie, ale nie wiem czy Dezerter miał z tym jakieś powiązania.
Pewnie tak, a jeżeli nie to #!$%@?:D

Tyle.

Aha.

Bonus.

Cover z koncertu "Tribute To Stalin".

Warshau no Gensou

Czyj? Dir en Grey :>

Ps.

Warshau no Gensou - The Stalin Wersja płytowa

#japonia #ciekawostki #muzyka #punk #rock #histori ##!$%@? ##!$%@? #wincyjtagowwincyj
#jrock
r.....l - The stalin - Japońska punkowa grupa rockowa, założona w 1980r. 
#!$%@? do ...
  • 5
  • Odpowiedz
@raistpol: nie, jak zobaczyłam tylko "The Stalin" to wiedziałam, że polecisz z Warushawa no Gensou ( ͡° ͜ʖ ͡°) Deg sama napieprzałam, ale to tak bardziej w gimnazjum. Jak słuchasz jeszcze jakiejś japońszczyzny to wal na pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz