Wpis z mikrobloga

@oiio: tak samo można było opisać Jerozolimę za czasów Jezusa, a jednak on tam się wybrał. Bo Jezus siedział z grzesznika gdyż to oni potrzebują lekarza. Dobra recenzja miasta. Zachęciłeś mnie.
  • Odpowiedz
@Krs90: magiczny obraz spełniający życzenia jak najbardziej jest zabawny. Modlimy się zawsze do Boga, raz bezpośrednio, raz przez pośredników. Pośrednikami mogą być święci, w szczególności Maryja. Tym, czym chrześcijaństwo się wyróżnia, to osobista relacja z Bogiem i świętymi. Nie ma w związku z tym kultu przedmiotów jako takich. Obraz, tak jak zdjęcie, pozwala wyobrazić sobie daną osobę, przypomnieć o jej obecności. Dlatego modlimy się przed obrazami, przed krzyżami. Łatwiej się
  • Odpowiedz
@Majster12: nie wiem czy nie bedzie ci przeszkadzac 50% #!$%@? uczniow. Nie mam miłych wspomnien stamtąd. Księża to gbury, spoleczenstso konfidenckie. Myslalem ze poslucham czegos fajnego, ze poczuje sie uduchowiony. A wiekszosc czasu to było moralizatorskie #!$%@? klera.
  • Odpowiedz
  • 2
"Boziu kochana, racz mieć pod opieką każdego bliźniego, co mnie plusem obdarzył. Amen"
  • Odpowiedz
@oiio: Nie wiem na czym opierasz te teksty, ale śmiesznie się to czyta, jakby to była jakaś Sodoma i Gomora xD I w sumie jest bo gros mieszkańców takich jak Ty jest tak strasznie przeciwko Jasnej Górze, dzięki której notabene jeszcze ktokolwiek w ogóle do niego przyjeżdża i daje zarobić, że jest to faktycznie jedno z bardziej bezbożnych miast po wybraniu nowych władz, której celem jest tylko pognębienie tego miejsca
  • Odpowiedz
Jedziesz do nas? Do najbardziej bezbożnego miasta w Polsce? ;) miasta, które już tym rzyga? Do miejsca w którym najbogatsi są księża i ruchają dziewczęta bardziej niż masa ze swoich opowieści? Bardziej religijnie będzie w każdym innym miejscu na świecie, nawet w muzułmańskiej wiosce spotkasz więcej boga niż tutaj. W mecce kościelnej komercjalizacji, zepsucia kleru i finansowego eldorado. Nie ma nic gorszego niż częstochowski kler, państwo w państwie.

Przepraszam, że to piszę
  • Odpowiedz
miasta, które już tym rzyga?


@oiio: To jest na peryferiach miasta, więc jaki masz z tym problem? Jak macie z tym problem, to się zajmijcie czym innym, bo miasto jest spore. W czym ci to tak przeszkadza? Z ekonomicznego punktu widzenia oburzanie się na to jest nonsensem, bo albo jest to na peryferiach i nic ci do tego, albo ludzie dają zarobić lokalnym sklepikarzom i usługodawcom, więc tym bardziej powinniście
  • Odpowiedz
@Majster12: Eee tam, nie słuchaj się ich. Ja byłem rok temu też "w intencji pomyślnego zdania matury xD", ale było zajebiście. Dużo fajnych panienek i ciekawe miejsca do zwiedzania z historycznego punktu widzenia. Szczególnie polecam arsenał i drogę krzyżową, najbardziej mi się tam podobało. A w drodze powrotnej najebka xDD. Polecam.
  • Odpowiedz
Nikt w żadnym innym celu niż JG nie pojedzie do Częstochowy bo po co? Co tam jest do oglądania?


@Dziobaczka: Jest jeszcze muzeum zapałek i ruiny zamku w podczęstochowskim Olszytnie, no ale to można przy okazji, bo słabe jako cel wycieczki sam w sobie. I cudowne źródełko niedaleko Jasnej Góry, które nie jest związane z klasztorem, ale też na terenie kościelnym.
  • Odpowiedz
miasta, które już tym rzyga


@oiio: bez klasztoru w Częstochowie psy by dupami szczekały, a samo miasto byłoby jednym z wielu zupełnie anonimowych w Polsce. Nie rozumiem tego narzekania. Zamiast próbować wyciągnąć profity z takiego sąsiedztwa - stękanie. Najtrudniejsza część, czyli fizyczne ściągnięcie ludzi jest odfajkowana. Pozostaje ich zatrzymać na dłużej i mocniej doić z kasy. To takie trudne?
  • Odpowiedz
jeszcze uczyć xDDD

najpierw wypadało zacząć w ogóle XDDDdDdDDDD


@Majster12: To może lepiej spędzisz ten dzień na nauce przedmiotów, z których masz maturę niż na turystyce katolickiej?
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Chyba nie za bardzo znasz strukturę okolic JG. Bardzo duży okrąg wokół to sklepy, przybytki i knajpy należące do kleru. Tak sobie z miastem załatwili. Cały zysk leci w ich łapy, bo poza ten okrąg mało który turysta wyściubia nos, skoro ma wszystko na miejscu. A miasto traci, bo jedyne co zyskuje to zakorkowane miasto, konieczność organizacji pochodów pielgrzymów, oraz sprzątania po nich.

I powiem ci więcej, z klasztorem
  • Odpowiedz
że podczas modlitwy przed nimi Bóg bardziej daje łaski niż przed innymi.


@zarowka12: Czyli jak się nie ma dostępu do takiego obrazu to wtedy 'dostaje się' mniej od Boga? Trochę to nie fair w stosunku do osób które nie mogą się do takiego obrazu udać.
  • Odpowiedz