Wpis z mikrobloga

@Majster12: Jedziesz do nas? Do najbardziej bezbożnego miasta w Polsce? ;) miasta, które już tym rzyga? Do miejsca w którym najbogatsi są księża i ruchają dziewczęta bardziej niż masa ze swoich opowieści? Bardziej religijnie będzie w każdym innym miejscu na świecie, nawet w muzułmańskiej wiosce spotkasz więcej boga niż tutaj. W mecce kościelnej komercjalizacji, zepsucia kleru i finansowego eldorado. Nie ma nic gorszego niż częstochowski kler, państwo w państwie.

Przepraszam, że
  • Odpowiedz
  • 1
@oiio
To szkolna wycieczka (w intencji zdania matury). sam z siebie nigdy bym się tam nie wybrał. Przy okazji można się pomodlić za mirków może ktoś potrzebuje modlitwy, a może któryś wyjdzie z przegrywu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Majster12: módl się, bo to jest tylko twoje i tak prywatne, oraz osobiste, że nie chcę w to wchodzić absolutnie. Bardzo szanuję i rozumiem. Nie musisz mi się tłumaczyć, bo nie ma potrzeby. Ja tylko wrzuciłem trochę do garnuszka, że ta cała Częstochowa wcale aż tak wyjątkowa nie jest. Sądzę, że szczera modlitwa w... szczerym polu, będzie bardziej wartościowa niż w tym miejscu. Niemniej nie odbieraj tego jako atak, szanuję bardzo.
  • Odpowiedz
@oiio: dlaczego te problemy mają przeszkadzać komuś w modlitwie? Bardzo lubię przyjeżdżać na Jasną Górę. Jest Mama dająca łaski przez swój obraz, jakie znaczenie ma reszta? Co mnie obchodzi jaki kler jest w jaki mieście? Jest Ona, jej Syn i ja. Wystarczy. I czuć obecność Boga. W domu to co innego. Z resztą w domu nie ma Najświętszego Sakramentu, trudniej się adoruje.
  • Odpowiedz
  • 2
@Majster12 słabo mi. Naprawdę wierzysz że bozia siedzi i patrzy na tych co w intencji zdania matury jadą do Częstochowy i daje im fory? Przecież to się kupy nie trzyma
  • Odpowiedz
Śmiesznie by było, przy całym szacunku dla modlitwy, jakbyś w myślach wymawiał kolejne nazwy użytkowników.


@foremcia: A co za różnica? To tylko nazwa człowieka, jakby znał imiona i nazwiska to wymawianie nazwisk byłoby takie same, też oznaczają różne rzeczy i czasem dziwne, tylko się przyjęły i wydają się poważne.
  • Odpowiedz
@mopo: To nie jest turystyka. Częstochowa niewiele ma z tego że przyjeżdżają tutaj pielgrzymi... poza korkami, dziurawymi drogami i darciem japy przez pół miasta. Serio.

Kiedyś chcieli wprowadzić opłatę klimatyczną jak nad morzem - generalnie za pobyt - Pielgrzymi się oburzyli.
Nawet sklepiki dookoła Jasnej Góry odprowadzają swój haracz do Paulinów.
Były prezydent pozwolił na budowę parkingu dla autokarów z drugiej strony Jasnej Góry i #!$%@? z tego mamy ( ͡
  • Odpowiedz
@robaczek147: Jasne. Nikt nie korzysta z restauracji, hotelów i innych obiektów. Myślisz socjalistycznie, nie tylko podatek jest zyskiem dla lokalnej społeczności, ale też rozwój prywatnej infrastruktury, z której możecie korzystać. A biznesy też podatek zresztą odprowadzają.
  • Odpowiedz
@mopo: Jeśli pielgrzymka idzie na Jasną Górę, to w pierwszej kolejności idzie do klasztoru a nie zatrzymuje się po drodze po knajpach. A jak już wychodzą to chodzą dookoła klasztoru gdzie pół sklepów należy do Paulinów.
  • Odpowiedz
@robaczek147: Jak byłem na pielgrzymce to ludzie zatrzymywali się w hotelach i hostelach. A do sklepu każdy chodził samoobsługowego jakiejś sieci, więc wątpię, że zakonu, chyba że franczyzna. Jeść też każdy coś jadł.
  • Odpowiedz
To szkolna wycieczka (w intencji zdania matury). sam z siebie nigdy bym się tam nie wybrał.


@Majster12: ZNALAZŁ IDEALNY SPOSÓB NA ZGARNIANIE ŁATWYCH PLUSOW OD MIRKOKATOLI [zobacz memy]


  • Odpowiedz
@Majster12: mówi się że na tych maturalnych mszach ksiądz delikatnie zdradza z jakich lektur ma być matura z polskiego, w moim przypadku się sprawdziło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz