Wpis z mikrobloga

3 599 - 2 = 3 597

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: sf

Grupa pielgrzymów wyrusza w kosmiczną pielgrzymkę, której celem są grobowce czasu. Obiekty, które poruszają się pod prąd czasu. I to wszystko na chwilę przed atakiem Intruzów na ludzkie dominium. Pielgrzymi postanawiają lepiej się zapoznać i przedstawiają swoją historię i co ich łączy z tytułową planetą Hyperion, cel ich podróży.

Również bardzo dobra pozycja. Szczerze polecam ją każdemu, nie tylko fanom sf! Wciąga za każdym razem, jak ją czytam. Mam ją od 5 lat i nie wiem czemu, co ją czytam, to inna historia bardziej do mnie przemawia. Raz był to kapłan, raz żołnierz, a teraz historia uczonego.

Tytuł: Droga Królów
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy

Epicka książka z kilkoma głównymi bohaterami, których losy przez większą część książki się nie łączą. Jest tu dawny żołnierz, a obecnie niewolnik, brat zmarłego króla, oraz młoda dziewczyna, która musi uratować swój ród od zagłady. A wszystko dzieje się w świecie do którego wielkimi krokami zbliża się katastrofa. Dawni obrońcy, Świetliści odeszli, ba, a nawet po tym co zrobili uznano ich za zdrajców. Zresztą większość i tak uważa, że oni nie istnieli i są tylko legendą.

Bardzo dobra książka. Moim zdaniem póki co najlepsza saga od Sandersona. Co prawda drugi tom jest lepszy, ale ten dalej warto przeczytać. Dla mnie Droga Królów (książka która ma 1000 stron) jest tylko wprowadzeniem do świata i przedstawienia bohaterów.

#bookmeter
Pobierz yorar - 3 599 - 2 = 3 597

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: sf

Grup...
źródło: comment_SdGd7sGiufK3S4zMJB1WMlklSQkYvzyI.jpg
  • 2
@yorar: Dwie bardzo mocne książki, najbardziej urzekła mnie historia uczonego choć to ta kapłana ma największy wpływ na to, co dzieje się w dylogii Endymiona (przynajmniej na początku). A co do Archiwum Burzowego Światła- najlepsze dwie ksiązki jakie w życiu czytałem. Arcydzieła gatunku.