Wpis z mikrobloga

Elementarz Pierwszej Pomocy #1

( ͡° ͜ʖ ͡°)Dzisiejszy post sponsoruje literka A( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ala Ma kota, a my RĘKAWICZKI !!!
Warto mieć je zawsze przy sobie!

Kiedy podejmujemy decyzję o udzieleniu pierwszej pomocy rękawiczki to pierwsza i najważniejsza rzecz po którą należy sięgnąć. Zanim cokolwiek zrobisz - włóż rękawiczki!

Bezpieczeństwo osoby udzielającej pierwszej pomocy jest priorytetem, toteż zadbanie o ochronę przez drobnoustrojami z jakimi możesz mieć kontakt jest niezbędne!

Rękawiczki chronią przed kontaktem z drobnoustrojami - dzięki nim unikniesz zakażenia. Nigdy nie wiadomo, czy poszkodowany, któremu właśnie pomagasz nie jest nosicielem jakiejś choroby. Rękawiczki ochronią Cię przed kontaktem z płynami ustrojowymi osoby poszkodowanej i odizolują od brudu.

Są małe, zmieszczą się wszędzie, a pozwolą:
:) bezpiecznie sprawdzić stan poszkodowanego (dotknąć go)
:) bezpiecznie usunąć ciało obce z jamy ustnej i udrożnić drogi oddechowe
:) bezpiecznie opatrzyć ranę
:) bezpiecznie przeprowadzić Resuscytację Krążeniowo Oddechową (wg najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji wykonywanie wyłącznie masażu serca (bez wdechów) przy zatrzymaniu krążenia jest skutecznym sposobem podtrzymania krążenia do przyjazdu pogotowia.)

Dwie rękawiczki nitrylowe możesz włożyć do najmniejszego woreczka strunowego i zawsze mieć przy sobie.

Bądź bezpieczny - używaj rękawiczek.

#frmp #ratownictwo #999 #motocykle #motomirko
---------------
Jeśli uważasz nasz post za wartościowy- plusuj, obserwuj #frmp dziel się wiedzą z innymi!
Możesz nas wesprzeć przekazując dowolną kwotę na konto Fundacji - każda złotówka się liczy!
Nr konta: 76 1140 2004 0000 3002 7669 7800
Pobierz FundacjaRatownictwoMotocyklowe - Elementarz Pierwszej Pomocy #1

( ͡° ͜ʖ ͡°)Dzisiej...
źródło: comment_JBhGZEW2IHeuLTa5prsBYf999AKqFUTT.jpg
  • 49
@heliodorgi: Super pytanie! ( Ratownicy kupują w sklepach medycznych, ale samych rękawiczek się nie opłaca :) )

Kupisz w aptece ( w niektórych nawet na sztuki). A nawet w Biedrze czy Lidlu są takie lateksowe w pudełkach. Pudełko 100 sztuk kosztuje około 20 PLN. Te ze zdjęcia są nitrylowe. Jedne i drugie są OK.

@blubi_su: A jak zużyjesz to trza uzupełnić :)

@Alkoman_i_Narkocholik: Ojoj... współczuję .... Moja dentystka z
@WuDwaKa: Znaczy pomijając fakt że Fundacyjny numer konta jest w naszym profilu na stałe wrzucony w banerze? :)

Nie będziemy numeru konta wrzucać w każdym poście :) Ale czasami owszem :) A, że ostatnio zapomniałam i dopiero w komentarzach się poprawiałam to tym razem wrzuciłam :)

Z jednej strony obiecujemy dawać Wam wartościowe posty niezależnie od stanu Fundacyjnego konta. Z drugiej no cóż - jeśli ktoś będzie chciał nas wspierać to
@FundacjaRatownictwoMotocyklowe: Nie no, ja wiem, ale pewnie większość ściągała by normalnie, a pewnie znaleźli by się tacy którzy pomogli by sobie zębami :D
Mały lifehack ode mnie z pracy: my czasem wkładamy na wierzch (na lateksowe) zwykłe cienkie rękawiczki robocze z marketów budowlanych gumowane na palcach. Czasem pacjent jest agresywny, albo jest ryzyko, że gumowe zaraz się porwą.
Patentu na zdarzenia masowe z kilkoma parami jedna na drugą na szczęście jeszcze