Wpis z mikrobloga

Czy można jakoś ustawić program tak aby NIE USUWAŁ tych klipów na które nasunie się inne klipy?

Jak nasuniesz klip A na klip B to klipem A przycinasz klip B. Jak klip A nasuniesz calkowicie na klip B, to klip B zostaje usunięty.

Czy można jakoś to zmienić aby te klipy nie zostawaly usunięte tylko, nie wiem, kryły się pod spodem albo coś?

#pytanie #informatyka #adobe #dslr #film #canon #adobepremiere #montaz #video #filmy #filmowanie #kiciochpyta #sonyvegas
Pobierz Bunch - Czy można jakoś ustawić program tak aby NIE USUWAŁ tych klipów na które nasun...
źródło: comment_v4RPGjIKgl3Ji8IxP8VaqQ7I61a0nInX.jpg
  • 14
@Bunch: wydaje mi sie, ze tak sie nie da, skoro nasuwasz jeden klip na drugi to program mysli, ze chcesz go po prostu zastapic, jezeli chcesz zrobic maske to po prostu wrzuc na osobna warstwe kolejny klip w przeciwnym wypadku nie wiem po co Ci narzucanie jednego klipu na drugi bez zrobienia maski
@imo0mfg: No dobrze, a nigdy sobie czegoś w programie montażowym nie chcesz przesunąć na bok, odłożyć na skraj? Czasami nieumyślnie najdzie jedno na drugie, montazysta o tym zapomni i potem orientuje się, że ma pousuwane pliki.

Jakiej... maski?
@Bunch: ja akurat nie wrzucam wszystkiego od razu na os czasu tylko po kolei - staram sie trzymac porzadek.

Napisalem o maskach, bo po prostu nie wiedzialem jaki masz zamysl piszac: "Jak nasuniesz klip A na klip B to klipem A przycinasz klip B. Jak klip A nasuniesz calkowicie na klip B, to klip B zostaje usunięty."
@imo0mfg: Są miliony różnorakich projektów do wykonania. Tysiące innych rzeczy do zrobienia. Wiadomość, że ktoś coś robi "po kolei" ma się naprawdę NIJAK do sedna problemu.

Nie chodzi o żadne maski. Chodzi o metodę "drag & drop" i rozmieszczanie eventów na osi czasu. Teraz lepiej to napisałem?
@Bunch: teraz juz sie domyslilem, ze chodzi o drag&drop, ale na poczatku nie wiedzialem do czego ma Ci po prostu sluzyc nakladanie klipow na siebie wiec pierwsze co mi przyszlo do glowy to maski.

wyglada w takim razie, ze w takim wypadku nie ma jakiegos skutecznego rozwiazania, odpale pozniej premiera to zobacze, bo moze tak jak w vegasie jest to kwestia jakiejs opcji
@imo0mfg: W Vegasie wiem jak jest. Wiem, znam, pracuje i chwale. Do Premiere'a nie mogę się przyzwyczaić. No i dziś przez to że usuwa wywaliłem sobie sporo klipów.
@Bunch: Fakt jest taki że Vegas jest dużo bardziej intuicyjny niż Premiere ale jak już przyzwyczaisz się do Premiera to za żadne skarby nie będziesz chciał wrócić do Vegasa. Dużo więcej opcji, wsparcie, pluginy, presety ogólnie dostępne, łączność z innymi programami pakietu Creative Cloud. Po prostu złoto. Trzeba po prostu przyzwyczaić się do logiki Adobe.
@Adidudu:

Dużo więcej opcji

Jakich opcji jest więcej?

pluginy, presety ogólnie dostępne

Wszystko jest w Vegasie

łączność z innymi programami pakietu Creative Cloud

Tutaj się zgodzę, ale nie łączę Premiere Pro a After Effects. Łączę z nim Photoshopa.