Wpis z mikrobloga

Co mi sie we Wroclawiu nie podoba, co mnie wkurza:

- brak pomyslu na Wagorze Partyzantow
- upadek ulicy Swidnickiej (kiedys glownej ulicy handlowej)
- oczojebna januszowa plaga reklamowa z banerami, plachtami, zaklejomymi witrynami.
- brak remontu blokow przy Nowym Targu
- za malo nasadzen drzew w miescie
- brak kolei miejskiej na wzor wiedenski czy berlinski
- brak pomyslu na Wyspe Slodowa
- zbyt malo odnawianych kamienic
- przeswiadczenie, ze Krzyki sa elitarne xD
- przeswiadczenie, ze Rynek to najlepsze miejsce we Wroclawiu
- przeswiadczenie, ze Olbin czy Przedmiescie Olawskie to syf

Dopisujcie, co was #!$%@?, moze ktos z wladz miasta to przeczyta...

#wroclaw #polskiemiasta #oswiadczenie
Zyd_Suss - Co mi sie we Wroclawiu nie podoba, co mnie wkurza:

- brak pomyslu na Wa...

źródło: comment_AfCVqBZYwjZBNOAl5iypkTIO7FiId9C3.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

A czym zawinila najbardziej miejska czesc Wroclawia, ze jest zaniedbana? Ponad stuletnie kamienice nie maja prawa byc uwazanymi za syfiaste, syfiarzami powinni byc nazwani mieszkancy, ktorzy zostali tam przesiedleni po wojnie i dziwnym trafem trwaja poniekad w tym syfie do dzisiaj... Gdyby ich stamtad #!$%@? #!$%@? i zasiedlic te cuda architektoniczne normalnymi ludzmi, mielibysmy najelegantsza dzielnice miasta...

Z Ołbinem to przesada, ale co do Przedmieścia to...
Mieszkałem tam, pracowałem
  • Odpowiedz
@ajuto00: ta mapka krąży po internecie od kilku lat, stworzył jakiś fantasta a inni fantaści ją bezmyślnie propagują, przykłady: przystanki na TOWAROWEJ Obwodnicy Wrocławia, na łącznicy towarowej (LK 751 z Zachodniego do Gądowa), linia do lotniska, reaktywacja Świebodzkiego, robienie z pociągu tramwaju zatrzymującego się co kilkaset metrów.
@rybak_fischermann: węzeł we Wrocławiu ma wąskie gardło na posterunku odgałęźnym Grabiszyn, wjeżdżają tam pociągi z sześciu kierunków, ruch jest mieszany -
  • Odpowiedz
@ajuto00: PKP PLK nie udostępnia tych informacji, ich polityka jest taka, żeby odseparowywać ruch pasażerski od towarowego, w zależności od przeznaczenia linii, priorytet mają albo pasażerski albo towarowe. Przykładem jest linia 273 z Wrocławia do Szczecina, gdzie generalnie towarowe mają ustępować pasażerskim. Dalej, stan Obwodnicy jest taki, żeby tylko się przetoczyły pociągi, czyli 30-40 km/h, czyli niewystarczający dla pociągów pasażerskich. Obwodnica jest prowadzona na nasypach, koszt budowy przystanków byłby ogromny
  • Odpowiedz
@Fidelis: Tory są dwa, ruch nie taki duży, miejsca starczy na jakieś mijanki dla towarowych, nawet jakby przystosowali do 50-60km/h to jest nieźle. Koszty, no cóż zakorkowany Wrocław też jest kosztem, a taka obwodnica byłaby na wagę złota. To nawet lepiej, że jest na nasypie, bo nie tamuje ruchu drogowego, w przeciwieństwie do obok linii do Kobierzyc, którą mają rewitalizować. Jak sobie z tym poradzą, nie wiem.
Myślę, że jest
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: PLK do tego się nie kwapi, a miasto nie zamierza się dokładać. Może i to i dobrze, lepiej żeby tramwajami się zajęli.

@ajuto00: tory zasadniczo są trzy, masz pooglądaj sobie: http://www.openrailwaymap.org/ . Przy każdym przystanku trzeba by tworzyć tunel dla pieszych, nasyp stanowi problem, bo wydłuża drogę, proście wsiąść w tramwaj/autobus, który ma się pod nosem niż iść na pociąg. Przystosowanie Obwodnicy dla pociągów pasażerskich stanowiłoby koszt
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Wkurza mnie przede wszystkim budowanie wielkich kloców, skalą nie pasujących do reszty zabudowy miasta. Galeria Dominikańska, Arkady, Sky Tower, Wroclawia, Ovo - to tylko część.No i jeszcze budynek-widmo na Ostrowie Tumskim, który rujnuje panoramę tego miejsca z bulwaru XD.
  • Odpowiedz
  • 0
Mieszkam na trójkącie i mamy typka co chodzi tyłem XD a ostatnio ktoś #!$%@?ł drzwi w barze naprzeciwko mojego bloku. Ogólnie to spoko, bo nawet kamienice odnawiaja. Chociaż dużo psich gówien na chodniku i nierówny chodnik :/
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:
Wyburzanie i nietrafione przerabianie ważnych zabytkowych obiektów, na które konserwator nie zwraca najmniejszej uwagi. Ale żeby wymienić głupie okno w mieszkaniu w starej kamienicy trzeba się starać o pozwolenie. ( )
  • Odpowiedz